smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

atrakcje dla dzieci podkarpackie
Rekreacja Turystyka

Atrakcje dla dzieci, a województwo podkarpackie

Atrakcje dla dzieci, a województwo podkarpackie. Poszukujesz rozrywki dla swoich pociech? Pałac lub park rozrywki brzmią dla Twojego dziecka jak dobra zabawa? Dobrze trafiłeś! Zapraszam Cię do poznania 5 najlepszych atrakcji dla dzieci na podkarpaciu.

Atrakcje dla dzieci podkarpackie

Podkarpackie atrakcje dla dzieci umilają czas nie tylko pociechom ale również i rodzicom. Poznaj moją opinię o miejscach w cudownym regionie podkarpackim.

Zobacz też: Kraków – atrakcje i zabytki, które musisz zobaczyć

Atrakcje dla dzieci na podkarpaciu – Dinozekolandia 

Dinozekolandia to świetna atrakcja dla dzieci, która znajduje się w Radymnie w województwie podkarpackim. Jest to Centrum Rozrywki, które oferuje przejście przez edukacyjną ścieżkę dinozaurów ale nie tylko – dziecko może również pojeździć tutaj na quadach, poskakać na trampolinie, skorzystać z placu zabaw dla dzieci. Dla spragnionych atrakcji kulinarnych również jest tu wyznaczone miejsce w strefie gastronomicznej.

Park otwarty jest:

  • od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-18:00

od soboty do niedzieli, w godz. 12:00 – 18:00.

W okresie letnim, po udanej zabawie w parku rozrywki, polecam udać się na kąpielisko “Zek”, które znajduje się tuż przy parku.

Atrakcje dla dzieci na podkarpaciu – Arboretum w Bolestraszycach

Jeśli chcesz od wczesnych lat życia zapoznać dziecko z wszelaką roślinnością, to Arboretum, jest do tego świetnym wyborem. Arboretum to ogród dendrologiczny, w którym hodowane są drzewa i krzewy. Jest to miejsce, które ucieszy nie tylko dziecko ale również i rodzica. 

Wstęp do ogrodu jest biletowany. Bilet normalny kosztuje 14 zł, a bilet ulgowy 8 zł. Jeśli planujesz zabrać się samochodem do parku, to w pobliżu wejścia, znajduje się bezpłatny parking.

Podkarpackie atrakcje dla dzieci – Przemyśl

Na zwiedzanie Przemyśla z dzieckiem polecam przeznaczyć jeden wolny dzień. Miasto to oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych, w tym atrakcje, takie jak:

  • Całoroczny tor saneczkowy – 1 przejazd dla jednej osoby kosztuje tylko 3,5 zł, 2-osobowy przejazd kosztuje 6 zł, można również wykupić karnety na więcej przejazdów
  • Wyciąg krzesełkowy – działający w okresie zimowym
  • Zamek Kazimierzowski, w tym wieża widokowa
  • Forty wokół Przemyśla

Atrakcje podkarpacia dla dzieci – Park Robali Parkus Gigantus

Wyjście z dziećmi do Parku Robali Parkus Gigantus pokaże im, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią owady. Na stronie internetowej parku, znajduje się następujący opis tego miejsca:

“Ideą tego parku jest również pokazać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale i również dorosłym, niezwykły i bogaty świat tych istot, przybliżyć ich rolę i znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka, pokazać to co jest w nich najpiękniejsze, a nie tylko odstraszające, pokazać ciekawe formy budowy ciała, które niekiedy przypominają przybyszów z obcej planety, człowieka, czy innego ssaka.”

Park otwarty jest w godzinach:

  • od poniedziałku do piątku: 10:00-19:00
  • od soboty do niedzieli: 10:00-20:00

Parkus Gigantus znajduje się w Dworze Wapowce na podkarpaciu. Wstęp do niego jest biletowany. Cena za jedną osobę wynosi 6 zł, a dzieci do 3 roku życia mają wstęp za darmo.

A może w Bieszczady?

Atrakcje dla dzieci na podkarpaciu - Bieszczady
Bieszczady

Podkarpacie atrakcje dla dzieci nie muszą kończyć się tylko na parkach i zamkach. Jeśli razem z dzieckiem lubicie aktywność fizyczną, to jak najbardziej przejście przez łagodną trasę w Bieszczadach będzie dla Was! Jednak pamiętaj – przed każdą wyprawą w góry należy odpowiednio wyposażyć swój sprzęt, aby bezpiecznie i z uśmiechem korzystać z uroków górskich. 

Wyprawy górskie z dziećmi najlepiej zacząć od najmniej wymagających i krótkich tras. Odpowiednią trasą na pierwszą rodzinną wędrówkę, będzie szlak Myczkowce – Zwierzyń Cudowne Źródełko. Trasa ta jest bardzo łagodnym traktem i liczy ok. 4,5km (w dwie strony).

Podsumowanie

Podsumowując, podkarpacie to miejsce wypełnione wieloma atrakcjami dla dzieci. Nie sposób wymienić je tutaj wszystkie, dlatego mam nadzieję, że moja lista 5 najlepszych atrakcji, ułatwiła Wam wyszukiwanie informacji na ten temat.