smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

czym zaspokoić uczucie głodu
Dieta

Czym zaspokoić uczucie głodu?

Bardzo często, szczególnie na początku diety, pojawia się uczucie głodu. Organizm musi na nowo przyzwyczaić się do kaloryczności posiłków, która w czasie redukcji jest przecież obniżona.

Mniej kalorii, więcej ruchu

Recepta na odchudzanie jest prosta. Spożywanie mniejszej ilości kalorii, bardziej zdrowe jedzenie, więcej ruchu, regularna aktywność fizyczna. Taką receptę może wystawić każdy lekarz dietetyk. Jednak to od pacjenta zależy, czy zalecenia zostaną wdrożone w życie. Niestety, wiele osób poszukuje magicznej pigułki na redukcję zbędnych kilogramów, zamiast uczciwie przyznać, że powinny zmienić styl swojego życia. Refleksja pojawia się dopiero po pojawieniu się poważnej choroby, na przykład cukrzycy albo miażdżycy. A można przecież zapobiegać takim sytuacjom. Dieta wymaga wielu wyrzeczeń. Trzeba zrezygnować z ulubionych słodyczy i gazowanych napojów. Trzeba także po prostu mniej jeść, spożywać mniej kalorii, ponieważ tylko przy deficycie kalorycznym możliwe będzie zredukowanie swojej masy ciała. Dla niektórych jest to zbyt wiele i poddają się już na starcie. Inni z kolei podejmują wyzwanie i walczą o lepszą przyszłość.

Sposoby na uczucie głodu

Czym zaspokoić uczucie głodu? Na diecie oczywiście może pojawić się uczucie głodu. Warto zastanowić się wtedy, czy jest to prawdziwy głód, czy tylko apetyt na coś słodkiego. Organizm na pewno będzie musiał na nowo przyzwyczaić się do nowej sytuacji, dlatego też szczególnie na początku mogą pojawiać się wahania nastroju, a także chęć na coś niedozwolonego. Na pewno jednak już po kilku tygodniach u człowieka na diecie pojawi się zdecydowanie lepsze samopoczucie, pierwsze kilogramy zostaną zrzucone, a człowiek będzie wyraźnie zdrowszy. Zaspokojenie uczucia głodu to trudne zadanie. Na pewno nie wolno wtedy sięgać po słodycze. Jeżeli jednak głód jest bardzo dokuczliwy, warto coś zjeść. Zawsze można mieć przygotowane przekąski, na przykład surowe warzywa, są one doskonałe dla każdego, niezależnie od diety. Mają niski indeks glikemiczny i mało kalorii. Można je jeść właściwie bez ograniczeń. Kiedy pojawia się uczucie głodu, warto także pić dużo wody. Może być to woda na przykład z dodatkiem świeżej cytryny albo mięty. Są przecież osoby, które nie lubią czystej wody, mają problem z jej wypiciem. Szklanka wody przed posiłkiem wypełnia żołądek i daje uczucie sytości. To jedna z metod stosowanych przez osoby na diecie odchudzającej. Na pewno przy odchudzaniu warto mieć jakiś plan, ustalony z dietetykiem. Sięganie po niezdrowe przekąski to bardzo prosta droga do porażki przy odchudzaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.