smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

gdzie jechać zimą na weekend
Turystyka

Gdzie jechać zimą na weekend – oto jest pytanie

Weekendowe wyjazdy podczas ciepłych miesięcy nie są niczym niezwykłym. Dużo trudniej zdecydować się na taki wyjazd zimą, zwłaszcza w kraju. To, że aura bywa mniej sprzyjająca, nie oznacza jednak, że nawet krótki odpoczynek trzeba odkładać do lata, a przynajmniej wiosny. Podpowiadamy, gdzie jechać zimą na weekend.

Blisko też może być pięknie

Zimowa aura nie powinna nikogo odstręczać od tych krótkich, choćby tylko weekendowych wyjazdów. Warto jednak w tym czasie zmniejszyć nieco odległość poszukiwań. Zimą warunki na drogach są często mniej sprzyjające, i trzeba się liczyć z tym, że dojazd do miejsca wypoczynku zajmuje więcej czasu. Wybierając bliższą dedykację na wypoczynek można po prostu więcej czasu poświęcić na ciekawsze zajęcia.

Podczas zimowych, weekendowych, wyjazdów lepiej odpuścić sobie podróż na drugi koniec Polski, no chyba, że samolotem. Nie chodzi o to by cały weekend spędzić za kółkiem i stresować się tym, że na jakimś fragmencie trasy zima znów zaskoczyła drogowców. Często nie trzeba szukać daleko by wybrać idealne miejsca na krótki relaks.

Zimowe wyjazdy – nie tylko w góry

Zimowe wyjazdy kojarzą się przede wszystkim z wypadami w góry, zwłaszcza na narty. Jednak nie tylko narciarze kochają takie wypady. Warto choć raz w życiu zobaczyć ośnieżone szczyty górskie i poczuć ten klimat. Ale jeśli wymaga to kilku godzin jazdy to może lepiej odpuścić sobie taką wyprawę na weekend. Zwłaszcza, że warunki drogowe w górach często są niesprzyjające, a co za tym idzie, mocno wydłużają czas dojazdu.

Dużo lepiej na zimowy weekend wybrać się do jakiegoś ciekawego miasta, najlepiej oddalonego nie więcej niż jakieś 200 kilometrów od domu. Takie miasta jak chociażby Gdańsk, Szczecin, Toruń, Wrocław czy Kraków mają wiele atrakcji do zaoferowania. Można zobaczyć ciekawe muzea, zwiedzić zabytki, czy po prostu wczuć się w niepowtarzalny klimat danego miasta. Duże miasta to także bogate życie nocne, więc można skorzystać i z takiej odskoczni od codzienności.

Zimowe weekendy to też doskonały moment by skorzystać z różnego rodzaju ośrodków SPA. Nie zawsze podczas wyjazdu trzeba zwiedzać, czy wysilać się na długich spacerach, przy nie do końca przyjemnej pogodzie. SPA to miejsca stworzone do krótkiego wypoczynku, w trakcie którego można zrelaksować się w saunie, popływać w basenie, no i oczywiście skorzystać z usług specjalistów od masażu i kosmetyki. Można też połączyć dwie opcje i wybrać hotel ze SPA w jakimś ciekawym miejscu, dzień spędzić na wędrówce i zwiedzaniu, a wieczorem skorzystać z relaksujących usług hotelowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.