smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

gdzie zjeść w gdańsku
Lifestyle

Gdzie najlepiej zjeść w Gdańsku?

W obecnych czasach podróże w różne miejsca stały się bardzo popularne. Wśród najczęściej odwiedzanych miast można przede wszystkim wyróżnić Gdańsk. Wiele osób zastanawia się, gdzie zjeść w Gdańsku. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najbardziej popularne miejsca do zjedzenia czegoś pysznego.

Manekin

Wśród najbardziej popularnych restauracji w Gdańsku można przede wszystkim wymienić taki lokal jak Manekin. W Manekinie serwowane są przede wszystkim naleśniki w różnych wariantach, ale także inne popularne dania. Bardzo wiele osób odwiedza Manekina właśnie z powodu naleśników. Można je zamówić zarówno w wersji słodkiej, jak i wersji wytrawnej. Dlatego na pewno każda osoba znajdzie dla siebie najbardziej odpowiednie danie. Oprócz tego w Manekinie można również zjeść takie dania jak makarony czy też pierogi. Wszystkie opcje na pewno są bardzo dobrym wyborem i będą smaczne.

Mandu

Restauracja Mandu to kolejne miejsce, w które można się udać podczas odwiedzania takiego miasta jak Gdańsk. W Mandu serwowane są przede wszystkim pierogi w bardzo różnych wariantach. Występują one zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej. Można do nich dodać bardzo wiele zróżnicowanych dodatków, wśród których wymienia się na przykład śmietanę czy okrasę. Dodatkowo w ostatnim czasie bardzo popularne stały się pierogi pieczone, które są oferowane w dość wielu miejscach. Warto je wybrać, aby spróbować jakiegoś nowego dania, które na pewno zachwyci kubki smakowe.

Sempre

Wśród różnego rodzaju lokali, które są bardzo polecane w Gdańsku można również wymienić Sempre. Jest to restauracja, w której podawana jest przede wszystkim pizza, jednak można tam z powodzeniem również zamówić inne dania. Pizza serwowana w lokalu tworzona jest na bazie włoskiej receptury, dlatego z całą pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Warto odwiedzić ten lokal podczas pobytu w Gdańsku, ponieważ będzie to niezwykle korzystne rozwiązanie.

House of Seitan

House of Seitan jest kolejnym miejscem, w które z powodzeniem można się udać podczas pobytu w takim mieście jak Gdańsk. W tej restauracji serwowana jest przede wszystkim kuchnia wegańska, dlatego jest ona polecana wszystkim osobom, które na co dzień lub okazjonalnie stosują tego rodzaju dietę. Warto o tym pamiętać podczas poszukiwań najlepszego lokalu do spożycia posiłku podczas odwiedzin Trójmiasta. W House of Seitan można zjeść bardzo wiele posiłków, które są wegańską wersją tradycyjnego jedzenia. Wśród nich można na przykład wymienić wegańskiego schabowego, który na pewno z powodzeniem zasmakuje bardzo wielu osobom.