smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

Japonia co warto zobaczyć
Turystyka

Jakie miejsca warto zobaczyć w Japonii?

Japonia jest państwem składającym się z czterech wysp. Bez względu na to, jaką wyspę wybierzemy na naszą podróż, będziemy mieli dużo do zwiedzania.

Tokio – ciekawe miejsca

Wybierając się do stolicy Japonii nie sposób jest przejść obojętnie obok Świątyni Meiji, która znajduje się w dzielnicy Shibuya i jest jedną z najbardziej popularnych Świątyń Shinto.
Miłośnicy nocnych wycieczek koniecznie muszą udać się nad Zatokę Tokijską, aby móc przespacerować się Tęczowym Mostem w towarzystwie różnokolorowych świateł lamp. Jeśli interesuje nas, jak wygląda Tokio z góry, możemy podziwiać jego panoramę dzięki wieży widokowej Tokio Tower. Stolica ta słynie również z Pałacu Cesarskiego, stojącego w obliczu przepięknych ogrodów. Zwolennicy sportu mogą zajrzeć do niektórych świątyń, gdzie odbywają się zawody sumo.

Kioto – co warto zobaczyć?

Zwiedzając to miasto, koniecznie należy zajrzeć do Kinkaku-ji, czyli Złotego Pawilonu. Jak sama nazwa, wskazuje świątynia jest zbudowana po części ze złota, jednak do środka turystą nie wolno wchodzić. Do innych atrakcji możemy zaliczyć Ryoan-ji, czyli ogród zen, którego nigdy nie trzeba podlewać, ponieważ jest zrobiony z 15 głazów i żwiru w białym kolorze. Będąc w Kioto należy zajrzeć na targ Nishiki Ichiba, miejsce to pozwala dobrze zjeść i zaznajomić się z tutejszymi specjałami. Do innych ciekawych atrakcji w tym mieście możemy zaliczyć: Park Małp Iwatayama, Gion – zabytkową dzielnicę gejsz oraz Świątynie Czystej Wody.

Osaka – atrakcje

Miasto słynie z ogrodu, w którym kwitnie 600 drzew wiśni. Ich widok z każdym rokiem przyciąga tłumy turystów z całego świata. Oprócz tego ciekawym miejscem jest zamek Osaka – jo, który nazywany jest również ”brokatowym zamkiem”. W dzielnicy Shinsekai oprócz dużej ilości sklepów możemy podziwiać ponad stu metrową wieżę Tsutenkaku.

Japonia co warto zobaczyć? – Matsumoto, Nara, Nikko i Hiroszima

W Matsumoto warto zwiedzić zamek, do którego prowadzi piękny czerwony most. Nara natomiast cechuje się Pomnikiem Wielkiego Buddy oraz siedmioma innymi zabytkami wpisanymi do UNESCO. Mała miejscowość jaką jest Nikko, posiada mauzoleum rodu Tokugawa oraz kompleks świątyń buddyjskich. Hiroszima z kolei jest miastem odwiedzanym przez turystów ze względu na zrzuconą tam w 1945 roku bombę atomową. Zwiedzający przychodzą do centrum miasta, by zapalić znicze za ofiary tamtejszego wydarzenia.

Wszystkie miejsca w Japonii, a jest ich o wiele więcej kuszą swoim urokiem oraz innością, której nie widzimy na co dzień, dlatego wycieczka do jednego z tych miejsc na długo zostanie w pamięci.