smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

paleo
Dieta

Kiedy warto przejść na dietę paleo?

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach sięganie po nieprzetworzoną, zdrową żywność może okazać się problematyczne. Tymczasem doskonałym rozwiązaniem okazuje się być dieta paleo catering, która swoją nazwę zawdzięcza produktom, do jakich prawdopodobnie nasi przodkowie mieli dostęp w okresie paleolitu. Dziś ten sposób odżywiania zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród osób w pełni zdrowych, jak i cierpiących na cukrzycę bądź choroby autoimmunologiczne.

Na czym polega dieta paleo?

Dieta paleo catering bazuje na produktach nieprzetworzonych bądź przetworzonych w bardzo małym stopniu, takich jak mięso, ryby, jaja, pestki i nasiona, warzywa i owoce. Ideą dieta paleo catering jest ograniczenie spożywania węglowodanów na rzecz białka oraz tłuszczu. Oczywiście, dieta paleo catering dostarcza wszelkich wartości odżywczych, witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W efekcie, stosując dietę, nie będziemy chcieli sięgać po dodatkowe produkty żywnościowe, takie jak chociażby dania gotowe czy słodycze. Są one szkodliwe nie tylko dla naszego zdrowia, ale negatywnie wpływają też na nasze samopoczucie.

Jak wprowadzić w życie zasady diety paleo?

Zasady diety paleo wydają się być proste, bowiem musimy całkowicie usunąć z diety produkty przetworzone oraz te, które zawierają duże ilości węglowodanów. Z drugiej strony, jeśli przez całe życie podstawą naszego menu było pieczywo, makarony czy ryż, trudno nam będzie ściśle trzymać się zasad diety. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest dieta paleo catering, dzięki któremu każdego dnia smaczne, zdrowe posiłki zostaną dostarczone wprost pod drzwi naszego mieszkania. Skorzystać z diety paleo catering może każdy, kto nie ma wystarczająco dużo czasu na to, aby we własnym zakresie wprowadzać w życie jej zasady. Na catering decydują się również osoby zapracowane bądź te, które nie lubią gotować. Dzięki diecie paleo catering możemy zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu, który musielibyśmy poświęcić na opracowywanie i przygotowywanie posiłków.

Dieta paleo – dla kogo?

Pozostaje pytanie, kto w szczególności powinien przejść na dietę paleo? Nie ulega wątpliwości, że skorzystają na niej przede wszystkim osoby, cierpiące na cukrzycę. Pomaga bowiem ustabilizować poziom cukru we krwi oraz zapobiega nagłym napadom głodu. Dieta paleo może okazać się pomocna dla osób z chorobami autoimmunologicznymi, które dają na przykład objawy skórne. Wszystko dzięki zredukowaniu ilości węglowodanów i wykluczeniu z diety glutenu. Oczywiście, dietę paleo może stosować każdy z nas, zgodnie ze swoimi potrzebami i przekonaniami. Coraz więcej uwagi zwracamy na to, aby spożywać produkty nieprzetworzone, które wywierają korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Niestety, choć zdajemy sobie sprawę z ich szkodliwości, często sięgamy po nie z braku czasu bądź niechęci do przygotowywania potraw we własnym zakresie. Niemniej jednak, można to zmienić, decydując się na dietę paleo catering, dzięki któremu nasze posiłki zawsze będą smaczne i urozmaicone. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.