smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

Przemyśl, gdzie zjeść
Dieta Rekreacja Turystyka

Malownicze miasto nad Sanem – Przemyśl, gdzie zjeść?

Restauracje są ważną częścią współczesnego życia. Przemyśl od dawna słynie z wyśmienitej kuchni, oferując szeroki wybór lokali, od kameralnych knajpek po eleganckie  restauracje. W niniejszym artykule odkryjemy pyszne zakątki miasta Przemyśl, gdzie zjeść można najlepsze potrawy. 

Gdzie zjeść w Przemyślu?

Bez Ogródek to świetna restauracja z nazwą o dwojakim znaczeniu. Miejsce to jest cenione przez gości z całej Polski, którzy mieli okazję zjeść tutaj wspaniałe dania i spędzić czas w miłym otoczeniu. W karcie menu prezentują się głównie śniadania: tosty, panini i dodatki, a od 12 można zjeść tutaj także zupę i drugie danie. W ofercie znajdują się także makarony w różnej postaci, ciekawe propozycje kaw i herbata. Dla fanów witamin lokal przygotowuje na miejscu świeżo wyciskane soki, które idealnie ugaszą pragnienie i wzmocnią organizm o każdej porze roku. Potrawy są kolorowe, świeże i prezentują się niezwykle apetycznie. Wystrój lokalu jest bardzo przytulny i estetyczny. Głównym motywem przewodnim jest drewno, duże lampy, kącik dziecięcy oraz uroczy ogródek latem.

Kolejną restauracją, która przyciąga uwagę swoim wyglądem oraz zapachem jest Bar Góral. Klimat tego miejsca jest niesamowity, wręcz idealnie odwzorowujący górskie lokale pełne zapachu drewna, pieczonych mięs, pierogów i wina. Na środku lokalu jest prawdziwy pień drzewa, drewniana studzienka, oraz rzeźbione meble. Menu obejmuje polską kuchnię. Znajdziemy tutaj kiełbasę, pierogi, kotlet schabowy, gulasz, placki ziemniaczane, gołąbki i wiele więcej. Zjesz tutaj także zupy, hamburgery, i dodatki do głównych dań. Jedno jest pewne, nie wyjdziesz stąd głodny! Koniecznie sprawdź jak świetny klimat panuje w Barze Góral! 

Przemyśl, gdzie zjeść
Przemyśl, gdzie zjeść

Malowniczy Przemyśl, gdzie zjeść najlepsze potrawy?

Miejscem, gdzie zjeść w Przemyślu możesz prawdziwie regionalne dania i produkty jest bez wątpienia restauracja Cuda Wianki. Miejsce to jest wyjątkowe nie tylko ze względu na swój niepowtarzalny klimat i świetne jedzenie. Ale przede wszystkim przez wysoki poziom obsługi i jakość produktów. Wystrój tego miejsca kojarzy się z ciepłem, domem i przytulną przystanią do odpoczynku. Długie, drewniane stoły, białe krzesła, proste obrusy, idealnie dobrane dodatki i witrynka ze słodyczami.

Wszystkie te elementy sprawiają, że miejsce to jest świetnym przystankiem podczas turystycznych przygód czy w czasie zwyczajnego dnia. Menu restauracji składa się z wielu potraw. Jeżeli chodzi o dania regionalne, to z pewnością warto spróbować proziaki, czyli słynne chlebki podkarpackie, bałabuszka, czyli ciasto drożdżowe z regionalnym nadzieniem oraz tradycyjne gołąbki przemyskie. W ofercie regionalnych przysmaków lokal oferuje także piwa z Przemyśla, które dokładnie opisane są w karcie, warto spróbować każdego smaku! Oprócz dań wymienionych powyżej zjesz tutaj także inne ciekawe potrawy, burgery, sałatki, desery i wiele więcej. Koniecznie odwiedź to miejsce!