smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

dieta 1700 kcal
Dieta

Na czym polega dieta 1700 kcal?

W obecnych czasach coraz więcej osób w szczególny sposób dba o swoje zdrowie oraz prawidłową sylwetkę. Dlatego w tym celu stosowane są różnego rodzaju diety odchudzające, a także zbilansowane jadłospisy. Wśród nich można na przykład wymienić podjęcie takiego działania jak dieta 1700 kcal. Warto dowiedzieć się, na czym konkretnie ona polega.

Dla kogo dieta 1700 kcal?

Dieta 1700 kcal z powodzeniem może być stosowana przez bardzo wiele osób. Jednak powinna być ona dopasowana pod indywidualnym kątem, który będzie związany z zapotrzebowaniem kalorycznym danej osoby. Dietę 1700 kcal powinny przede wszystkim stosować osoby, które mają zapotrzebowanie kaloryczne na 1700 kalorii. Oprócz tego z powodzeniem mogą jej również używać wszystkie osoby, które mają większe zapotrzebowanie kaloryczne, jednak pragną zrzucić nadmiar posiadanych przez siebie kilogramów. Warto to wziąć po uwagę podczas planowania swojego codziennego jadłospisu.

Zasady diety 1700 kcal

Dieta 1700 kalorii powinna mieć w odpowiedni sposób skomponowany jadłospis, aby miała możliwość dostarczania wszystkich niezbędnych witamin oraz składników mineralnych. Dlatego powinna mieć prawidłowy rozkład zarówno mikroskładników, jak i makroskładników. Węglowodany powinny stanowić od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu pięciu procent codziennej dawki energii. Energia z białka powinna zawierać się w wartościach od dziesięciu do dwudziestu procent. Natomiast tłuszcze powinny stanowić od dwudziestu do trzydziestu pięciu procent.

Przykładowy jadłospis

Przykładowy jadłospis w diecie 1700 kalorii może być bardzo smaczny. Na śniadanie proponowana jest jajecznica z pomidorami. Na drugie śniadanie można spożyć koktajl z bananem oraz gruszką. W przypadku obiadu bardzo dobrym pomysłem będzie makaron po meksykańsku z indykiem. Podwieczorek obejmuje jogurt wraz z suszonymi lub świeżymi owocami. Natomiast na kolację z powodzeniem można zjeść kanapki z szynką, serem mozzarella, a także zieloną sałatą.

Efekty diety

Efekty stosowania diety 1700 kalorii mogą być bardzo zróżnicowane i zależne od osoby, która będzie ją stosować. W przypadku posiadania zapotrzebowania kalorycznego na 1700 kalorii waga osoby stosującą tego rodzaju jadłospis będzie utrzymana. Natomiast jeśli ktoś posiada zapotrzebowanie kaloryczne większe niż 1700 kalorii to dieta 1700 kalorii umożliwi zrzucenie nadmiernych kilogramów, co będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Dlatego warto się nad nim w szczególny sposób zastanowić. Jadłospis na diecie 1700 kalorii może być bardzo smacznie skomponowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.