smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

Lifestyle Rekreacja Turystyka

Niezwykłe atrakcje turystyczne, Poznań i jego uroki

Poznań to piękne miasto pełne historii i atrakcji. To jedno z najstarszych miast Polski. Znajduje się w południowo-zachodniej Polsce i jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym. Jest również domem dla wielu ważnych instytucji, takich jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Politechnika Poznańska. Sprawdź atrakcje turystyczne Poznań i jego najciekawsze miejsca.

Cuda natury w centrum miasta

W Poznaniu jest kilka miejsc, które mimo, że są w centrum miasta, wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki natury. Jednym z takich wyjątkowych miejsc jest Palmiarnia Poznańska. Jest to jedna z największych placówek botanicznych w Europie. Znajduje się ona w poznańskim Parku Wilsona. W 12 pawilonach na powierzchni 4600 m² można zobaczyć około 1100 gatunków roślin, a także 170 gatunków ryb i 50 gatunków roślin wodnych w akwarium. Palmiarnia stanowi imponujące miejsce do edukacji i podziwiania piękna natury. Warto zajrzeć tutaj, podczas pobytu w Poznaniu, ponieważ znajdują się tutaj naprawdę wyjątkowe cuda natury. Za bilet wstępu normalny zapłacimy 16 złotych, a za ulgowy tylko 12. 

Nowe Zoo w Poznaniu jest drugim co do wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce. Zostało założone w 1974 roku, w jednostce obszarowej SIM Malta, na Białej Górze, na wschodnim klinie zieleni Poznania. Ogród ten zajmuje powierzchnię 120,68 ha i usytuowany jest na pagórkowatym terenie leśnym z sześcioma dużymi stawami, których łączna powierzchnia sięga ponad 13 ha. Nowe Zoo słynie z kolekcji ptaków drapieżnych oraz sów, więc jest jednym z najbogatszych w Europie. Jest to idealne miejsce na spędzenie miłego popołudnia z rodziną, znajomymi lub drugą połówką, ponieważ można po nim spacerować, odkrywać i odpocząć. 

atrakcje turystyczne Poznań
atrakcje turystyczne Poznań

Atrakcje turystyczne Poznań

Warto będąc w Poznaniu zobaczyć punkty charakterystyczne tego miasta. Koziołki poznańskie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów turystycznych Poznania. Koziołki włączają się codziennie o godzinie 12 w centrum miasta. Figury kozłów są przyozdobione pięknymi detalami i napędzane są przez skomplikowany mechanizm, dlatego warto przystanąć na chwilę. 

Również W Muzeum Rogala Świętomarcińskiego zwiedzający mogą przeżyć interaktywną przygodę. Tradycja związana z 150-letnią recepturą wypieku rogali, jest fascynująca. Muzeum zostało założone przez Szymona Waltera, a jego celem jest promowanie poznańskiej kultury i historii, w której najbardziej charakterystyczne elementy to rogale, gwara poznańska i koziołki na wieży Ratusza. W trakcie zwiedzania zwiedzający będą mogli zobaczyć, jak rogale są wypiekane zgodnie z oryginalną recepturą, więc naprawdę warto tam zajrzeć.

Ostatnim punktem obowiązkowym w mieście Poznań jest Cesarski Zamek w Poznaniu, należący do Dzielnicy Cesarskiej. Wielu elementów budynku powstało na życzenie samego Wilhelma II, który osobiście ustalił szczegóły dotyczące jego nowej rezydencji. Miejsce to ma prawdziwą duszę, unikalny urok i magiczny klimat. Oczywiście atrakcja turystyczna Poznań, to o wiele więcej fascynujących miejsc, ale te są szczególne, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy kolejnej wycieczce. 

FAQ

Co warto zobaczyć w Poznaniu

Najpiękniejsze miejsca w Poznaniu to rynek, Cesarski Zamek, Muzeum Rogala Świętomarcińskiego, Zoo, Palmiarnia i liczne restauracje i kawiarnie.

Ile kosztuje bilet wstępu do Zoo?

Bilety do Starego ZOO są bezpłatne, natomiast w Nowym Zoo obowiązuje cennik: bilet normalny: 36zł (weekend i święta 48zł)
bilet ulgowy: 22zł (weekend i święta 28zł)

Ile kosztuje wstęp do Palmiarni?

bilet normalny: 16,00 zł
bilet ulgowy: 12,00 zł
dzieci do lat 3: wstęp bezpłatny