smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

Pafos - co warto zwiedzić na Cyprze
Turystyka

Pafos – co warto zwiedzić na Cyprze?

Pafos – co warto zwiedzić na Cyprze? Pafos to pełne uroku miasto na Cyprze, które warto odwiedzić. Czytając ten wpis dowiesz jakie atrakcje musisz zobaczyć.

Co warto zwiedzić na Cyprze

Cypr zachęca do wizyty turystów nie tylko w sezonie letnim ale również i w zimowym. W styczniu temperatura sięga tam nawet do 17 stopni celsjusza. Co więcej, ceny w sezonie zimowym, są znacznie niższe niż w sezonie letnim.

Zobacz też: Wenecja – przygotowanie do podróży do Włoch

Pafos a koronawirus – marzec 2022

Przed wyjazdem na Cypr należy zarejestrować swoją podróż w systemie Odyseusz oraz należy wypełnić, nie wcześniej niż 48 godziny przed podróżą, Cyprus Flight Pass, który uprawnia do wjazdu do państwa

Osoby zaszczepione a podróż do Pafos

Podróżni w pełni zaszczepieni nie muszą wykonywać testu przed wyjazdem na Cypr. Jeśli chodzi o testy po przyjeździe, to losowo wybierane są samoloty, w których pasażerowie zobowiązani są do wykonania testu PCR, na koszt władz cypryjskich.

Osoby niezaszczepione a podróż do Pafos

Osoby niezaszczepione zobowiązane są przed wylotem wykonać test PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem lub wykonać test antygenowy, maksymalnie 24 godziny przed podróżą.

Dzieci

Jeśli wybierasz się z dzieckiem poniżej 12 roku życia, to nie musisz martwić się o testy na koronawirusa, ponieważ są one z nich zwolnione. Dzieci powyżej 12 lat obowiązują zasady takie jak u dorosłych.

Pafos – zwiedzanie miasta samochodem

Chociaż ruch drogowy na Cyprze jest lewostronny, to i tak polecam wypożyczenie auta na chociaż 2 dni, aby zwiedzić w wygodny sposób wyspę. Na początku trudno jest się przestawić, szczególne zakłopotanie pojawia się przy wjeździe na rondo, ale po chwili jazdy, człowiek się przestawia i okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne!

Dlaczego polecam wypożyczenie auta? Ze swojego doświadczenia. Atrakcje na Pafos ulokowane są w różnych miejscach na wyspie. Park Archeologiczny znajdziemy na wybrzeżu, tuż przy porcie ale kolejna atrakcja może znajdować się na drugim końcu miasta. Dlatego jeśli wybierasz się z grupą znajomych, to polecam podzielić koszty, nie wychodzą one duże i przemieszczać się samochodem. Jest to o wiele wygodniejsza opcja niż spacer lub autobus.

Pafos – co warto zwiedzić na Cyprze

Co zwiedzić na Cyprze? Atrakcji jest sporo i nie sposób je tutaj wszystkie wymienić. Dlatego wymienię moim zdaniem 5 najciekawszych miejsc, które trzeba zobaczyć na Pafos i w okolicy.

Co warto zwiedzić na Cyprze – wąwóz Avakas w Pafos 

Co warto zwiedzić Cyprze - Wąwóz Avakas w Pafos
Wąwóz Avakas

Wąwóz Avakas od Pafos dzieli 25 minut drogi samochodem, ale warto pokonać tą drogę dla widoków jakie oferuje nam to miejsce. Szlak składa się z 3-kilometrowej trasy pieszo, którą można pokonać za darmo. Wybierając się tam pamiętajmy o odpowiednim wyborze stroju – polecam strój sportowy razem z bluzą, gdyż miejscami potrafi się zrobić zimno. Szczerze polecam udać się w to miejsce, gdyż są tam naprawdę przepiękne, malownicze widoki! Dodatkowo można tam spotkać i poobserwować dzikie kozy.

Co warto zwiedzić na Cyprze – skała Afrodyty w Pafos

co warto zwiedzić na Cyprze - Skała Afrodyty w Pafos
Skała Afrodyty

Skała Afrodyty znajduję się pomiędzy Pafos a Limassol. Miejsce to również nazywane jest miejscem narodzin bogini, przez to, że mówione jest, że w pobliżu wyszła na brzeg narodzona przez morze Afrodyta. Skała Afrodyty jest zdecydowanie miejscem wartym polecenia. Widok z plaży na skalę jest powalający!

Co warto zwiedzić na Cyprze – plaża w Pafos

Jeśli szukasz miejsca, na którym możesz wylegiwać się w promieniach słonecznych przy dźwiękach morza, to polecam udać się na plażę znajdującą się w centrum Pafos! Znajduje się tu plaża kamienista oraz piaszczysta, więc można zadowolić zwolenników dwóch typów plaż.

Co warto zwiedzić na Cyprze – wrak statku 

Co warto zwiedzić na Cyprze - Wrak statku
Wrak statku

W pobliżu Coral Bay można znaleźć wrak frachtowca Edro III. Statek rozbił się o skały w 2011 roku, z powodu sztormu. Sam wrak stoi teraz bardzo blisko brzegu, a widok na niego jest zniewalający!

Co warto zwiedzić na Cyprze – kocie Sanktuarium w Pafos

Jeśli jesteś miłośnikiem kotów, to jest to miejsce, które z pewnością musisz dodać do swojej listy miejsc do odwiedzenia. W samym parku znajduje się ponad 1000 kotów! Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda kocie życie w takim sanktuarium, to szczerze polecam. Wejście jest darmowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.