smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

gdzie zjeść w Jastrzębiej
Dieta Kuchnia Rekreacja Turystyka

Urocza wieś nad Bałtykiem – gdzie zjeść w Jastrzębiej Górze?

Ośrodek wypoczynkowy Jastrzębia Góra słynie z długiej, ukrytej wśród klifów plaży, licznych restauracji rybnych przy promenadzie Światowida oraz miejsc, gdzie można spróbować tradycyjnej polskiej wódki. Najdalej na północ wysunięty punkt w kraju wskazuje Pomnik Gwiazdy Północy, a w Rozewiu znajduje się malutkie muzeum, w którym prezentowane są modele latarni. Sprawdź gdzie zjeść w Jastrzębiej Górze!

Sprawdź także: https://smakujlokalnie.pl/karwia-gdzie-zjesc/

Gdzie zjeść w Jastrzębiej Górze?

Restauracja U Rybaka Jastrzębia Góra to lokal, który idealnie pasuje do tego miasta. Miejsce to kojarzy się przede wszystkim ze statkiem, marynarskimi historiami i morskim jedzeniem. W ofercie menu do wyboru są różnorodne ryby owoce morza, oraz rybne zakąski. Zjesz tutaj także potrawy kuchni polskiej takiej ka pierogi, sałatki oraz śniadania klasyczne. Restauracja posiada również bogaty asortyment alkoholi oraz napojów. Produkty zawsze są świeże, a potrawy podane estetycznie i elegancko. Goście cenią sobie to miejsce, ponieważ w opiniach Google uzyskało ono 4,6 gwiazdek. Równie morskim lokalem jest Restauracja La Siesta, w której znajdziesz wiele propozycji dań na obiad, lunch i kolację. Karta menu obejmuje wiele dań mięsnych, pierogi, burgery, ryby, przekąski, ciasta własnego wypieku, makarony, sałatki i wiele więcej. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie mógł odpocząć od turystycznych przygód. 

gdzie zjeść w Jastrzębiej
gdzie zjeść w Jastrzębiej

Miejsca na rodzinny obiad

Restauracja o staropolskiej nazwie Kredens jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin, które chcą spędzić miło czas i zjeść prawdziwe przysmaki. Wystrój lokalu nawiązuje lekko do starej chaty, która wyposażona jest właśnie w kredensy, czyli niedużą, rozbudowaną szafkę, duży kominek, starodawne zegary, walizki, kufry, drewniane meble oraz inne dodatki. Znaleźć możemy tutaj również kilka akcentów morskich, takich jak sieci rybackie. Oferta menu zawiera wiele propozycji na smaczny posiłek, a sama karta prezentuje się estetycznie i przejrzyście. W karcie znajdziemy propozycje na przekąski zimne, gorące, grzanki, zupy i dodatki. Z dań rybnych można wyróżnić ryby duszone, smażone oraz z grilla. Dla osób, które nie przepadają za rybami lokal przygotował ofertę makaronów oraz sałatek, a także desery i napoje. Miejsce to jest niezwykle klimatyczne, posiada duszę i staropolską atmosferę.

Kolejną restauracją, która jest idealna na rodzinny obiad i gdzie zjeść w Jastrzębiej Górze możesz morskie przysmaki jest Restauracja Lazurowa. Miejsce to proponuje swoim gościom włoską pizzę, przystawki, zupy, sałatki, dania główne i menu dla dzieci. Zjesz tutaj także rybne dania takie jak zupa rybna, smażony dorsz, śledzie i wiele więcej. Potrawy podane są bardzo kreatywnie, estetycznie i elegancko, co z pewnością jest na plus w tym miejscu. Jak sama nazwa restauracji wskazuje, jego wystrój opiera się na kolorach lazuru: błękit, granat, turkus. Lokal urządzony jest w eleganckim, klasycznym stylu, w którym dominują prostokątne stoły przeznaczone dla kilku osób, wygodne krzesła w odcieniach błękitu, granatowy sufit, krzesła barowe i białe dodatki. Wszystko wygląda spójnie i przyjemnie, dlatego każdy będzie mógł poczuć się tam dobrze i zjeść wykwintne dania w samym sercu Jastrzębiej Góry.