Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Uroki Podlasia – Augustów atrakcje turystyczne

6 lutego 2023 Augustów atrakcje turystyczne

Augustów jest wyjątkowo urokliwym miejscem, które oferuje liczne atrakcje turystyczne. Znajduje się tu stacja wodna i liczne jeziora, które stanowią idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Na terenie miasta znajduje się tor do jazdy na nartach wodnych o długości 740 m, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego, plaże i statki wycieczkowe. Sprawdź czym jeszcze zaskoczy Cię augustów, atrakcje turystyczne i lokalne smakołyki!

Wodne atrakcje Augustowa

Jeśli jesteś fanem wodnych atrakcji, to Augustów bez wątpienia będzie idealnym miastem dla Ciebie. Tereny, na których leży to miasto to idealne miejsce do kajakowania! Sprawdź spływ Kanałem Augustowskim, który jest polecany dla całej rodziny, oraz wyprawę Rospudą, dla wszystkich miłośników przygód. Bez problemu możesz wybrać trasy krótsze oraz dłuższe, więc możesz dopasować czas trwania atrakcji do swoich predyspozycji. Zapewnij sobie i swojej rodzinie niezapomniane wrażenia w okolicznościach wspaniałej przyrody i naturalnych dzieł sztuki. 

W 1968 r. Kanał Augustowski został wpisany do rejestru zabytków, a decyzją Prezydenta RP w 2007 r. stał się Pomnikiem Historii. Kanał Augustowski to unikatowe dzieło polskiej inżynierii wodnej z XIX wieku, więc po dziś dzień stanowi malowniczy szlak wodny. Budowę Kanału Augustowskiego rozpoczął w 1823 r. gen. Ignacy Prądzyński, połączył on dopływy Wisły, Narew i Biebrzę z Niemnem, a dzięki 18 śluzom i 23 jazom wyrównano różnice poziomów wód. Do dziś zachowały się tablice z nazwiskami kierowników budowy. Kanał Augustowski w 2007 r. został wpisany do rejestru Pomników Historii. Jest to idealne miejsce na spacer i poznanie kawałka historii Podlasia, dlatego warto tutaj przyjechać. 

Augustów atrakcje turystyczne
Augustów atrakcje turystyczne

Augustów atrakcje turystyczne

Poznaj wszystkie atrakcje turystyczne miasta Augustów, ponieważ jest to piękne miasto położone nad jeziorem, które oferuje turystom liczne atrakcje. Większość z nich koncentruje się wokół Rynku Zygmunta Augusta, sercu miasta, gdzie znajduje się pomnik – symbol miasta – kolumna. Do wyjątkowych zabytków miasta należy kamienica, w której nocował Napoleon Bonaparte. Jest tu także historyczny szlak grodzieński, Kanał Bystry czy Bazylika Mniejsza. Augustów zachował też pamiątki po dawnej społeczności żydowskiej. Warto także odwiedzić budynek i park wokół Starej Poczty.

Warto jednak zwrócić też uwagę na atrakcje kulinarne. W mieście tym niezwykle popularne są jagodzianki, które podbijają serca Polaków w całym kraju! W tym regionie zjesz najlepsze jagodzianki w swoim życiu, a do tego warto spróbować również innych wyrobów cukierniczych. Zjesz tutaj również wspaniałą babkę ziemniaczaną, kartacze, czyli kluski ziemniaczane nadziewane mięsem i soczewiaki, czyli pierożki nadziewane soczewicą, grochem lub kapustą. W tym regionie bardzo dobrej jakości są także ryby: faszerowany szczupak, lin w śmietanie czy wędzony węgorz to specjały Augustowa. Jeżeli wolisz słodkie przekąski, warto sięgnąć po miód, sękacza czy mrowisko, czyli kilku faworków oblanych miodem i posypanych obficie makiem. Te propozycje z pewnością trafią w gusta każdego , kto docenia i lubi regionalne przysmaki Polski. 

FAQ

Co można zjeść w Augustowie?

Augustów posiada masę kawiarni i restauracji. Warto jednak sięgnąć po tradycyjne jagodzianki, babkę ziemniaczaną, kartacze i soczewiaki.

Co warto zobaczyć w Augustowie?

Najciekawsze atrakcje Augustowa to Kanał Augustowski, Rynek Zygmunta Augusta, Kanał Bystry, park przy Starej Poczcie i Bazylika Mniejsza.

Co robić w Augustowie z rodziną?

Warto wykupić spływ Kanałem Augustowskim (50zł) oraz wyprawę do Doliny Rospundy (40zł).

lokal gastronomiczny

Redakcja smakujlokalnie.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

catering dla szkół
spotkanie biznesowe
Kosz prezentowy z whisky

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kosz prezentowy z whisky