Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wybór bluzy do biegania

29 maja 2023 bluzy do biegania


W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się bluzy do biegania. Nie da się ukryć, że bluza to jedna z kilku warstw ubioru, którą biegacz może na siebie założyć. Świetnie zabezpiecza ciało przed niskimi temperaturami.

Jaką bluzę do biegania kupić?

Bluzę można założyć nie tylko na top czy T-shirt, ale również na bieliznę termoaktywną. W chłodniejsze dni jest to niezastąpiona część stroju, gdy jest jeszcze za ciepło na kurtkę, a zbyt chłodno na krótki rękaw. Bluza do biegania pozwala zapewnić ciepło podczas porannych lub wieczornych treningów. Należy pamiętać, że wybór bluzy nie może być przypadkowy, podobnie jak innych elementów stroju. 

Jaki materiał jest najlepszy? Lepiej zrezygnować z bluzy bawełnianej, ponieważ dosyć szybko absorbuje wilgoć. To sprawia, że może stać się ciężka i znacząco obniżyć komfort podczas treningu. Może się również zacząć wydzielać niezbyt przyjemny zapach, a do tego trening w mokrej bluzie to szybka droga do przeziębienia. Oczywiście z braku innych opcji można wybrać bluzę bawełnianą, ale trzeba mieć na uwadze, że trening w niej nie może trwać za długo i nie powinien być zbyt intensywny. Tego typu bluza też nie może być zbyt oversize’owa. Obszerny krój może krępować ruchy podczas biegania, przez co trening nie będzie ani efektywny, ani przyjemny. Lepsza opcja to bluzy z lekkich, specjalistycznych materiałów – szybko schną, dobrze pochłaniają wilgoć, są lekkie i nie krępują ruchów.

Rodzaj materiału

Bluza do biegania powinna być wyprodukowana z materiałów syntetycznych, które dobrze odprowadzają wilgoć i zapewniają odpowiednią wentylację. Niezwykle popularnym materiałem jest poliester. Najlepiej, żeby materiał posiadał dodatek elastanu, dzięki czemu bluza będzie się lepiej dopasowywać do sylwetki. Bluzy z poliestru sprawdzają się idealnie podczas treningów na zewnątrz i chronią przed zimnym powietrzem. Są stosunkowo tanie, a do tego lekkie i wytrzymałe.

W sezonie zimowym warto się zaopatrzyć w bluzy do biegania Decathlon z polaru. Jest to materiał, który świetnie izoluje przed zimnem i również jest wytrzymały. Dodatkowo bluzy z polaru nie są drogie, więc każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Jeśli chcesz dołożyć trochę więcej pieniędzy to wybierz ubranie wykonane z wełny merino. Jest to materiał powstały na bazie wełny merynosów australijskich. Takie ubrania sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, a do tego są bardzo lekkie i cienkie. W takiej opcji nie ma możliwości się przegrzać ani wyziębić. Dodatkowo wełna merino jest elastyczna, wygoda oraz antybakteryjna. 

Ważny jest nie tylko materiał, ale również kolor bluzy. Warto wybrać jaskrawe barwy, które zwiększą twoje bezpieczeństwo podczas treningów wieczornych. Na sam koniec wypada wspomnieć, że niektóre ubrania mają odblaskowe wstawki.

Redakcja smakujlokalnie.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co warto zobaczyć w Niemczech
catering dla szkół
spotkanie biznesowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

spotkanie biznesowe