smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

Wyjazd na narty w gronie przyjaciół
Turystyka

Wyjazd na narty w gronie przyjaciół. Gdzie warto pojechać?

Wyjazd na narty czy snowboard to doskonały plan na spędzenie w towarzystwie przyjaciół kilku wolnych dni. Jednak w nawet najbardziej zgranej i przebojowej paczce przyjaciół wycieczka nie uda się, jeśli nie pozwolą na to warunki – dlatego każdy wyjazd trzeba odpowiednio zaplanować. Podpowiadamy, jakie kierunki warto wybrać, żeby wspólny weekend czy urlop stał się niezapomnianym – w pozytywnym tego słowa znaczeniu – wydarzeniem.

Pitzal

Austria to jeden z ulubionych kierunków wszystkich miłośników sportów zimowych. Znajdująca się w Tyrolu, w Alpach Ötztalskich, dolina Pitzal to z kolei jedno z najbardziej urokliwych miejsc w tym kraju. Rozciąga się ona na długości około 40 kilometrów, a jej początek stanowi lodowiec Pitzalet Gletscher, czyli najwyżej położony austriacki ośrodek sportów zimowych – przybyli tu narciarze mogą szusować na wysokości nawet 3340 m n.p.m. Lodowiec przecina 39 różnorodnych tras, oznaczonych w większości kolorami niebieskim i czerwonym. W pobliżu Pitzal znajdują się również inne ośrodki – Hochzeiger oraz Rifflsee Hutte – które razem tworzą idealne miejsce na wycieczkę narciarską w gronie znajomych. Łączna długość tras we wszystkich tych miejscach to bowiem aż 80 kilometrów. Sezon narciarski w Pitzal rozpoczyna się już wczesną jesienią.

Ravascletto Zoncolan

Ośrodek Ravascletoo na górze Zoncolan znajduje się w pobliżu niewielkiej, włoskiej miejscowości Arma Termie, w regionie Friuli-Wenecja Julijska. To miejsce szczególnie polecane wszystkim, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem, a także poszukiwaczom przyjemnej, spokojnej atmosfery. Choć miejscowość jest raczej kameralna i nie ma w niej tłumów turystów, miejscowe stoki są utrzymanie w naprawdę dobrym stanie. Łączna długość tras w ośrodku Ravascletto to ponad 20 kilometrów, a ich wysokość waha się od około 950 do 2000 m n.p.m.

Piancavallo

Podobnie jak Ravascletto, to ośrodek położony jest w regionie Friulli-Wenecja Julijska – wyjeżdżając w te rejony można bez problemu korzystać z obu ich tras. 20 tras Piancavallo położonych jest na wysokości ponad 1260 m n.p.m. i ma łączną długość około 18 km – większość z nich oznaczonych jest kolorem czerwonym, zatem wybrać się tu powinni przede wszystkim bardziej doświadczeni narciarze.

Wycieczki do wszystkich wymienionych miejsc znajdziemy w ofercie firmy Szkoła Zdrowia. Dlaczego warto z nich korzystać? Przede wszystkim ze względu na dużą oszczędność czasu i wygodę – wykupując wraz ze znajomymi miejsca na wycieczce nie trzeba martwić się organizowaniem transportu, miejsc noclegowych czy skipassów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.