Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zestaw do sushi, czyli punkt obowiązkowy japońskiej uczty

2 marca 2022 Zestaw do sushi

W ostatnich latach kuchnia japońska stała się w Polsce niezwykle popularna. Szczególnym powodzeniem cieszy się sushi, które możemy przygotować własnoręcznie w domu i urządzić japońską. Potrzebne będą odpowiednie produkty i efektowny zestaw do sushi, w które bez problemu można się zaopatrzyć w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Przygotowanie sushi – od czego zacząć?

Zanim rozpoczniemy gotowanie, musimy wybrać się na zakupy. Jak wiadomo, podstawą do przyrządzenia sushi jest odpowiedni ryż, który na półkach sklepowych najczęściej znajdziemy pod nazwą „ryż do sushi” oraz ocet ryżowy konieczny do wykonania zalewy do ryżu. Kolejnym niezbędnym produktem są liście nori, a także marynowany imbir, sos sojowy i wasabi, które stanowią dodatki do dania. Często w marketach możemy znaleźć gotowe zestawy do sushi, zawierające te produkty. Największe pole do popisu mamy przy wyborze składników, które znajdą się we wnętrzu rolek. Podstawą są tutaj owoce morza oraz ryby, natomiast produkty te możemy dobierać pod kątem własnych preferencji. Do najpopularniejszych wyborów należą zazwyczaj łosoś, tuńczyk, awokado, paluszki surimi czy serek philadelphia. To jednak tylko nieznaczna część produktów, które możemy wykorzystać do tworzenia sushi. Do mniej popularnych należą ośmiornica, kalmary czy pstrąg. Pamiętajmy, że tworząc sushi w domu mamy dowolność w decyzji czy chcemy podać surowe ryby, czy poddać je wcześniej obróbce termicznej.

Zastawa stołu godna japońskiej uczty

Część kulinarna to tylko połowa sukcesu podczas przygotowywania posiłku dla znajomych lub rodziny. Równie ważną kwestią pozostaje także odpowiednia zastawa stołu i dobór zestawu do sushi.

Zestaw do sushi może być wykonany z różnych surowców. Jednym z najpopularniejszych jest ceramika japońska, która charakteryzuje się niezwykłą dbałością o szczegóły i pięknymi zdobieniami. Niektóre elementy zastawy mogą jednak być również wykonane z drewna, tak jak na przykład tacki do podawania większej ilości sushi lub po prostu pałeczki. Oprócz tego, zestaw do sushi musi obowiązkowo zawierać ceramiczną miseczkę na sos sojowy oraz prostokątny talerz, a także ewentualnie nieco większą miskę na dodatki (na przykład imbir) lub podstawkę pod pałeczki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zestawów do sushi, dzięki czemu każdy na pewno bez problemu wybierze taki, który idealnie dopasuje się do klimatu wnętrza, gdzie będziemy przyjmować gości. Możemy bowiem przebierać w zestawach o wielu kolorach i misternie tworzonych wzorach.

Aby pogłębić dodatkowo klimat japońskiej uczty, jako dodatek do sushi warto podać także japońskiej wino Choya, a stół udekorować dodatkowo kwiatami orchidei lub azalii. Wówczas możemy być pewni, że każdy z gości przeniesie się myślami do dalekiej Japonii.

Redakcja smakujlokalnie.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co warto zobaczyć w Niemczech
catering dla szkół
spotkanie biznesowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

spotkanie biznesowe