smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

najpiękniejsze miejsca na świecie
Turystyka

Najpiękniejsze miejsca na świecie

Najpiękniejsze miejsca na świecie – gdzie się znajdują? Nasz świat zawiera wiele pięknych miejsc, które każdy z Nas powinien zobaczyć na własne oczy, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, które z nich są najpiękniejsze?

Niesamowite budynki, przepiękne kaniony i wiele innych pięknych miejsc, które znajdują się na naszej planecie zawsze będą interesowały i czarowały nas swoją wyjątkowością.

Najpiękniejsze miejsca na świecie – Wielka Rafa Koralowa 

Wielka Rafa Koralowa w Australii to jedno z piękniejszych miejsc na świecie. Leży ona wzdłuż wybrzeża północno – wschodniego Australii. Na Morzu Koralowym można spotkać aż 1625 rodzajów ryb, 630 rodzajów szkarłupni, 6 gatunków żółwi, 30 rodzajów wielorybów i delfinów, aż 133 gatunków mant i rekinów, 600 gatunków koralowców i wiele innych stworzeń morskich.

Miejsce to idealne jest do nurkowania i snorkelingu lecz te czynności należy wykonywać z głową! Pamiętaj aby nie zanieczyszczać środowiska, gdyż możliwe, że już za niedługo takie piękne miejsca na świecie przestaną istnieć, dzięki naszej ingerencji. Dlatego dbaj o wodę, aby rafa mogła jeszcze długo cieszyć swoimi kolorami.

Zobacz też: Wyjazd do Chorwacji w trakcie koronawirusa

Najpiękniejsze miejsca na świecie – Machu Picchu

Najpiękniejsze miejsca na świecie - Machu Picchuu
Machu Picchu

Odkryte w 1911 roku ruiny w Peru wywołują niesamowite wrażenie już na zdjęciach, efekt na żywo musi być jeszcze bardziej oszałamiający. Machu Picchu było siedzibą Inków, czyli starodawnego państwa na terenie zachodniej Ameryki Południowej. Według badań, miasto powstało w XV wieku, a Inkowie opuścili je już w XVI. Do tej pory nie wiadomo dokładnie kto tam mieszkał i dlaczego później zostawił to miasto. Machu Picchu, zwane inaczej “Starą Górą” wpisane jest na listę UNESCO od1983 roku.

Wielki Kanion w USA

Najpiękniejsze miejsca na świecie - Wielki Kanion
Wielki Kanion w USA

O tym 8 cudzie świata, wpisanym w 1979 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO, słyszał chyba każdy. Znajdujący się w Kolorado kanion mierzy aż 446 km długości! Jedna z hipotez mówi, że parów miał swoje początki aż 17 mln lat temu, w zachodniej części aktualnego przebiegu. Kanion pokazuje nam geologiczne losy naszej Ziemi. Znajdują się tu skały osadowe, które wypełnione są szczątkami drzew, muszli oraz dinozaurów!

Najpiękniejsze miejsca na świecie – Tadź Mahal 

Tadź Mahal
Tadź Mahal

Piękne miejsca na świecie to nie tylko miejsca, które stworzyła nasza natura. To także, budynki, które zostały stworzone przez ludzi. Tadź Mahal znajdujący się w Indiach powstał w latach 1630-1653. Głównym architektem budowli jest Emperor Shah Jahan. Indyjskie mauzoleum powstało na rozkaz Szahdżahana, który przed śmiercią swojej żony obiecał jej, że po jej śmierci wybuduje na jej cześć budynek. Cesarz indyjski dopełnił złożonej obietnicy i zlecił wybudowanie grobowca dla swojej zmarłej żony, który do tej pory przeolbrzymie wrażenie. Tadź Mahal został wpisany na listę UNESCO w 1983 roku.

Jezioro Bled

Jezioro Bled
Jezioro Bled

Piękne miejsce na świecie, które znajduje się zdecydowanie bliżej niż wcześniej wymienione miejsca. Jezioro Bled leży w północno-zachodniej Słowenii. Jest to jezioro polodowcowe, które powstało pod koniec epoki lodowcowej. 

Jezioro mierzy 1,44 km2, a jego największa głębokość, wynosi aż 30,6 metrów!