smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

wyjazd do Chorwacji
Turystyka

Wyjazd do Chorwacji w trakcie koronawirusa

Marzy Ci się wyjazd do Chorwacji? Lazurowe morze oraz piękne widoki? Dowiedz się, jakie zasady obowiązują aktualnie przy wjeździe do państwa oraz jakie miejsca warto odwiedzić.

Wyjazd do Chorwacji - Dubrownik

Pomysł na wyjazd do Chorwacji od dawna krążył Ci po głowie, ale ciągłe zmiany obostrzeń ostudzały Twój entuzjazm? Możesz już być spokojny! Z tego wpisu dowiesz się, jakie aktualnie panują zasady przy wjeździe do Chorwacji, a dodatkowo poznasz parę ciekawych miejsc oraz atrakcji, które można tam zobaczyć.

Zobacz też: Pafos – co warto zwiedzić na Cyprze?

Wyjazd do Chorwacji a koronawirus – marzec 2022

Przed podróżą do Chorwacji należy pamiętać o zarejestrowaniu się w systemie Odyseusz. System ten pozwoli na skontaktowanie się z wyznaczoną przez Ciebie osobą w razie gdyby coś złego stało się podczas Twojego urlopu.

Osoby zaszczepione a podróż do Chorwacji

Jeżeli posiadasz Unijny Certyfikat COVID i jesteś osobą zaszczepioną również dawkami przypominającymi to jesteś zwolniony z wszelkich testów oraz kwarantanny. 

UWAGA! Jeśli jesteś po przyjęciu jednej dawki szczepionki, to wjazd na teren kraju bez testów i kwarantanny jest możliwy tylko wtedy, gdy jesteś ozdrowieńcem.

Osoby niezaszczepione a wyjazd do Chorwacji

Jeżeli jesteś osobą niezaszczepioną, to aby udać się w podróż do Chorwacji musisz wykonać test PCR, wykonany maks. 72 godziny przed wyjazdem z kraju lub możesz zrobić test antygenowy wykonany maks. 24 godziny przed podróżą. 

Dzieci

Dzieci do 12 roku życia mogą przekraczać granicę bez szczepienia i testów. Po 12 roku życia, dzieci w kwestii koronawirusa traktuje się jak osoby dorosłe.

Wyjazd do Chorwacji – samochodem czy samolotem?

Zależy do jakiej miejscowości chcemy się udać i jakimi środkami dysponujemy. Jeżeli zależy nam na wygodzie i szybkim dotarciu do celu podróży – to jak najbardziej polecam samolot. Lot z Krakowa do Zadaru trwa tylko półtorej godziny, a koszt na maj na lot w jedną stronę wynosi ok. 120 zł. Wiadomo, że w czasie wakacji ceny te idą znacznie do góry. Jeżeli jednak wolisz wybrać się w podróż do Chorwacji samochodem, to cała wyprawa będzie trwała ok. 11 godzin. Pamiętaj, aby nie wybierać się w taką podróż samemu oraz o przerwach na odpoczynek, jeśli jest tylko jeden kierowca!

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Chorwacji?

Miejsc i atrakcji w Chorwacji jest wiele i nie sposób jest je tutaj wszystkie wymienić. Postaram się wymienić 3 miasta, które zrobiły na mnie największe wrażenie.

Wyjazd do Chorwacji – Split

Chorwacja atrakcje - Split
Split

Pierwszym miejscem, jakie mogę polecić z własnego doświadczenia, jest miasto Split – w nim znajdziemy wiele atrakcji, tj.:

  • Wielki port, z którego można podziwiać pierwszej klasy okręty, 
  • Stare Miasto, a w nim Pałac Dioklecjana,
  • Można wybrać się w podróż statkiem i pozwiedzać okoliczne wysepki oraz udać się na snorkeling z wyszkolonymi trenerami,
  • Można zobaczyć Twierdzę Gripe, wybudowaną w XVII wieku
  • i wiele, wiele innych ciekawych atrakcji…

Wyjazd do Chorwacji – Dubrownik

Podróż do Chorwacji - Dubrownik
Dubrownik

Mówiąc o atrakcjach w Chorwacji, nie można nie wspomnieć o malowniczym Dubrowniku. Odwiedzając miasto koniecznie musisz zobaczyć Stare Miasto oraz zwiedzić jego boczne uliczki, które czarują swoim urokiem. Jeśli jesteś fanem gotyku, to Pałac Rektorów, powinien znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia. Jeżeli jesteś miłośnikiem pięknych widoków, to polecam przejść się Murami Miejskimi, z których niejednokrotnie widok jest naprawdę majestatyczny.

Dodatkową ciekawostką jest to, że to właśnie w Dubrowniku kręcono i robiono zdjęcia do serialu “Gra o Tron”, więc jeśli jesteś fanem tego serialu, to jak najbardziej polecam się tam udać.

Wyjazd do Chorwacji – Vodice

Jeżeli zależy Ci, aby Twoje wakacje były trochę szalone, ale też żebyś miał na nich czas i miejsce na odpoczynek, to Vodice będą dla Ciebie idealnym wyborem. Wieczorem znajdziesz tutaj mnóstwo barów i dyskotek, a w ciągu dnia możesz cieszyć się dużym wyborem plaż. Polecam również udać się do restauracji przy hotelu Olimpia Sky, z której widok na miasto jest niesamowity.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.