Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Estragon, do czego go używać i czym zastąpić? Uprawa estragonu

24 lutego 2023 Estragon do czego

Estragon jest ziołem uprawianym od wieków, szczególnie we Francji i Europie Środkowej. Stosuje się go głównie w kuchni. Jest również znany ze swoich właściwości leczniczych, ponieważ ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Poznaj tą niesamowitą roślinę i dowiedz się jak wygląda estragon do czego go używać i jak wiele ma zastosowań.

Estragon do czego go używać?

W kuchni estragon może być stosowany do nadawania potrawom wyjątkowego smaku. W medycynie mówi się, że estragon ma właściwości przeciwzapalne i może być stosowany w leczeniu problemów trawiennych. Dodatkowo może działać jako środek moczopędny, co może pomóc w zmniejszeniu retencji wody u niektórych osób. Wreszcie, uważa się, że ma również właściwości przeciwbakteryjne. Pomaga zwalczać infekcje bakteryjne, gdy jest stosowany miejscowo lub spożywany doustnie. Podsumowując, to wszechstronne zioło jest łatwym sposobem na dodanie zarówno smaku, jak i korzyści zdrowotnych do swojej diety.

Estragon do czego
Estragon do czego

Wyjątkowy estragon uprawa i pochodzenie

Estragon jest ziołem pochodzącym z Azji Środkowej i części Syberii. W krajach europejskich uprawia się go od średniowiecza i jest jednym z głównych ziół stosowanych w kuchni francuskiej. Roślina ma silny, anyżowy smak z nutami lukrecji. Estragon uprawia się w dobrze zdrenowanej glebie i preferuje pełne nasłonecznienie. Podczas sadzenia estragonu na zewnątrz, należy to zrobić późną wiosną do wczesnego lata, kiedy temperatury są ciepłe. Roślinę uprawia się w pomieszczeniach, jak również i będzie rozwijać się, jeśli podano odpowiednie światło słoneczne, wody i nawozu. Delikatne liście Estragonu można zbierać przez cały sezon wegetacyjnym. Najlepiej używać ich w stanie świeżym lub suszonym do późniejszego wykorzystania. To zioło dodaje niepowtarzalny smak do potraw takich jak sosy, dressingi, marynaty, sałatki, zupy i wiele innych!

Czym zastąpić estragon?

Szukając zamiennika dla estragonu, dobrym zamiennikiem mogą być liście kopru włoskiego. Dla bardziej ostrego smaku użyj kolendry. Jeśli szukasz czegoś o bardziej ziemistym smaku, liście szałwii lub mięty mogą wydobyć inne smaki z dania, nie przytłaczając go. Spróbuj użyć też pietruszki lub oregano. Niezależnie od tego, jaki zamiennik wybierzesz, pamiętaj, że zioła najlepiej dodawać pod koniec gotowania, aby ich naturalny aromat pozostał nienaruszony i nie zgubił się pod wpływem ciepła.

Redakcja smakujlokalnie.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pachnące pierniczki na polskich stołach
częste picie jogurtów
przepisy na ciastka

Jesteś zainteresowany reklamą?