smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

gdzie zjeść w Toruniu
Kuchnia Lifestyle Turystyka

Gdzie zjeść w Toruniu, mieście piernika i Kopernika

Perła północy, miasto piernika, Mikołaja Kopernika, ale i pięknych kościołów i uliczek. Jest to miejsce, gdzie chętnie wraca się ponownie, miasto z duszą i świetnym jedzeniem. Dowiedz się co i gdzie zjeść w Toruniu podczas zwiedzania zabytkowych kamieniczek i starówki. 

Sprawdź też: https://smakujlokalnie.pl/gdzie-warto-zjesc-w-poznaniu/

Toruń – gdzie zjeść tradycyjne pierniki 

Niesamowicie ciekawym miejscem gdzie zjeść w Toruniu możemy pierniki z prawdziwego zdarzenia jest Piernikarnia Starotoruńska. Miejsce to zaraża uśmiechem i ma świetną atmosferę. W piernikarni możemy wziąć udział w warsztatach, gdzie dowiemy się jak robić te smakołyki według starotoruńskiej receptury. Najlepszą atrakcją jest jednak możliwość zrobienia własnych ciastek i zabranie ich do domu. Jeżeli chcemy skosztować pysznych wypieków, bez problemu nabędziemy je w sklepiku lokalu. Kolejnym miejscem gdzie możemy zakupić gotowe pierniki jest Toruńska Manufaktura Piernika, ale tu możemy tylko zakupić pierniki. W sklepiku znajdziemy niesamowite słodkości w różnych kształtach, z podobiznami postaci z bajek lub folklorowymi wzorami. Nie może Cię tam zabraknąć, więc ruszaj na zakupy! 

Co zjeść w Toruniu – najlepszy lunch

Jedną z najlepszych restauracji, gdzie zjeść w Toruniu możesz niezapomniany obiad jest Restauracja 4 Pory Roku. Lokal ten oferuje niezwykle wykwintne potrawy, których nie da się wymazać z pamięci. Dużym wyróżnieniem jest możliwość zakupu dań z grilla węglowego oraz na bazie niecodziennych produktów takich jak kałamarnica czy mule. Wystrój wnętrza jest elegancki, ale nie do przesady, dlatego każdy z pewnością poczuje się tam swobodnie. Kolejnym miejscem godnym uwagi jest Restauracja Luizjana Dwór Artusa. Lokal ten przyciąga swoim ciepłem bijącym z ceglanych ścian. W ofercie menu znajdziemy szeroki wybór dań głównych, zup, przekąsek, sałatek i napojów. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. 

Monotematyczne restauracje, znajdź swoją ulubioną

Restauracje serwujące wiele propozycji podania jednego dania są bardzo popularne. Naleśnikarnie, pierogarnie, bary sushi czy restauracje z ramenem mogą popisać się kreatywnością. Chcesz wiedzieć gdzie w Toruniu zjeść właśnie w takich lokalach? Pierwszym z nich, który musiał znaleźć się w tym zestawieniu jest Dom Sushi, ponieważ oferuje swoim gościom prawdziwie azjatycki klimat! Malunki na ścianach, ubiór obsługi i posiłki jeżdżące łódeczkami robią świetny klimat. Zjesz tutaj najróżniejsze rodzaje sushi i wypijesz aromatyczną herbatę. Kolejną pozycją w kategorii monotematycznych lokali jest Pierogarnia Stary młyn. Wybór pierogów jest tu ogromny, od kolorowych, po zapiekane i z pysznymi dodatkami. Lokal ten jest bardzo ceniony przez swoich klientów, więc może warto im zaufać?  

Gdzie zjeść w Toruniu śniadanie?

Szukając miejsca gdzie zjeść w Toruniu możesz śniadanie, ale i napić się przy okazji wspaniałej kawy jest Kawiarnia Pres. Zacznij dzień w lokalu wyglądającym jak muzeum, zjedz angielskie śniadanie i spędź miło czas w otoczeniu sztuki. Zdecydowanie najlepsze kawiarnią w mieście Kopernika jest Torunianka Cafe, ponieważ lokal jest niesamowicie przytulny, posiada domową atmosferę. Możesz zamówić tu ciasta, kawę, gorącą czekoladę a nawet grzańca piernikowego! Koniecznie spróbuj.