smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

Barcelona zwiedzanie
Rekreacja Turystyka

Barcelona – zwiedzanie największych atrakcji miasta

Barcelona – zwiedzanie miastowych atrakcji. Wybierasz się do Barcelony i zastanawiasz się co zobaczyć w mieście, aby nie pominąć najważniejszych atrakcji? Dobrze trafiłeś! W tym wpisie znajdziesz informacje o najciekawszych miejscach w hiszpańskim mieście.

Zwiedzanie Barcelony

Zwiedzając Barcelonę nie można pominąć głównych atrakcji. Zapraszam do zapoznania się z opisem poszczególnych atrakcji wraz z ich cennikiem.

Zobacz też: Walencja – atrakcje w pięknym hiszpańskim mieście

Barcelona – zwiedzanie Parku Guell

Jedną z głównych atrakcji w Barcelonie jest powstały w 1922 roku Park Guel. Jest to ogród z komponentami architektonicznymi. Projekt został zlecony przez Eusebiego Guella,a projektantem parku był Antonio Gaudi. Cała powierzchnia parku wynosi aż 22 hektary!

Wchodząc do parku, od razu zaczyna odczuwać się “bajeczną” atmosferę, dzięki kreatywnym rozwiązaniom Gaudiego. Parku znajdują się budowle o przeróżnych kształtach oraz kolorach. Nie da się przejść koło tego miejsca obojętnie.Ogród podzielony został na dwie części: na zamkniętą, do której dostęp mają osoby, które wykupiły bilet, oraz na otwartą, po której można swobodnie się poruszać bez biletu.

Wejście do Parku Guell jest jak wspomniałam wcześniej biletowane. Bilety najlepiej kupić przez internet na stronie: Park Guell – bilety, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że uda się nam dostać do parku w wybranej przez nas godzinie. Bilety na wstęp ogólny do parku występują w następujących kwotach:

 • 10,00€ – bilet normalny,
 • Dzieci do 6 roku życia mają wstęp za darmo,
 • 7,00€ – bilet dla dzieci od 7 do 12 roku życia,
 • 7,00€ – bilet dla osób powyżej 65 roku życia.

Barcelona – zwiedzanie Muzeum i stadionu klubu FC Barcelona

Myślę, że nie trzeba być wielkim fanem piłki nożnej, aby chcieć odwiedzić tą atrakcję w Barcelonie. Klub FC Barcelony wyrobił sobie wielki respekt wśród fanów piłki nożnej. 

Samo zwiedzanie atrakcji rozpoczyna się od wejścia do Muzeum Camp Nou, tam można zapoznać się z historią klubu. Bardzo dużą uwagą w kolekcji Muzeum, cieszy się, już były piłkarz tego klubu, Leo Messi. Następnie można przejść i zobaczyć szatnię gospodarzy klubu, miejsca do przeprowadzenia wywiadów oraz sam stadion, który sprawia niemałe wrażenie.

Oczywiście bilety do Muzeum i na stadion Camp Nou, można kupić przez stronę internetową klubu. Ceny wstępu na obiekt, prezentują się, w następujący sposób:

 • 28€ – 1 bilet ze wstępem do muzeum oraz na stadion,
 • 34€  – 1 bilet ze wstępem do muzeum oraz na stadion + cyfrowy audio przewodnik.

Barcelona – zwiedzanie Sagrada Familia

Katedra Sagrada Familia, to kościół secesyjny, którego budowa rozpoczęła się w 1882 roku. Tutaj głównym architektem również był Antonio Gaudi, który zdecydowanie nadał budowli własny styl. Pracował on nad katedrą ponad 40 lat swojego życia, lecz nie udało mu się dokończyć swojego dzieła, gdyż zginął on w nieszczęśliwym wypadku. Jego ciało pochowano właśnie w katedrze Sagrada Familia. Projekt Gaudiego do tej pory nie został ukończony. Budowla składa się z trzech fasad: fasady Narodzenia, Pasji i Chwały.

Oczywiście bilety do katedry można kupić poprzez stronę internetową kościołu. Ceny wstępu do Sagrady Familii wraz z audio przewodnikiem, prezentują się, w następujący sposób:

 • 53€ – dorośli (+12 lat),
 • 30€ – juniorzy (6-11 lat), 
 • 0€ – dzieci (0-6 lat),
 • 50€ – seniorzy (+65 lat),
 • 50€ – studenci.

Bilety wstępu są dość wysokie ale gwarantuje Wam, że nie będziecie żałować wydanych pieniędzy!

Zwiedzanie Barcelony – ulica La Rambla

Kiedyś ulica przez którą przepływały ścieki, teraz jedna z najbardziej znanych ulic w Barcelonie! Na ulicy zazwyczaj znajduje się wielu turystów, więc jest tłoczno. Droga położona jest w centrum Barcelony i mierzy ok. 1 km długości. Na ulicy można zobaczyć wiele straganów, restauracji i kawiarenek.

Zwiedzanie Barcelony – kolejka linowa

Kolejka linowa Montjuic w Barcelonie oferuje swoim klientom przepiękne widoki na Barcelonę! Atrakcja ta w Barcelonie dostępna jest od 1970 roku, z przerwą w latach 2004-2007, w celu odrestaurowania kolejki.

Oczywiście bilety na wstęp do kolejki, można zakupić na stronie hola Barcelona. Ceny biletów na kolejkę Montjuic, prezentują się w następujący sposób:

 • 14,20€ – dorośli (+12 lat),
 • 10,20€ – dzieci (4-12 lat)
 • 0,00€ – dzieci poniżej 4 roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.