Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Praga – atrakcje na weekend w stolicy Czech

31 marca 2022 Praga atrakcje

Praga – atrakcje w mieście jakie warto odwiedzić. Czy wiesz, że w Pradze znajduje się największy zamek na świecie i to właśnie tutaj przejdziesz się mostem, który liczy aż 516 metrów długości?

Praga atrakcje

Praga na weekend to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu dla osób lubiących dobre jedzenie, muzea oraz historię ale nie tylko! Jeśli lubisz zabawę, to może zechcesz wybrać się tutaj ze względu na świetne imprezy?

Zobacz też: Budapeszt – podróż po stolicy Węgier

Atrakcje Pragi – Zamek na Hradczanach

Atrakcje Pragi - Zamek na Hradczanach
Zamek na Hradczanach

Zamek na Hradczanach (Zamek Praski) to największy zamek na świecie. Jest to informacja potwierdzona w Księdze Rekordów Guinnessa. Powierzchnia zamku liczy aż 18 akrów!

Zamek Praski dawno temu był siedzibą czeskich królów. Początki budowli określa się na koniec IX wieku, kiedy to książe Borzywój I przeniósł swoją siedzibę na Wzgórze nad Wełtawą.

Na Zamek na Hradczanach można wybrać się w godzinach:

  • od listopada do marca: 9:00-16:00
  • od kwietnia do października: 9:00-17:00

Praga atrakcje – Most Karola

Atrakcje Pragi - Most Karola
Most Karola

Wybierając się do Pragi na weekend koniecznie trzeba udać się na Most Karola, który znajduje się nad rzeką Wełtawa. Łączy on najsłynniejsze ulice stolicy Czech –  Staré Město z Malá Strana. Konstrukcja powstała w XIV wieku, za panowania Karola IV. Most liczy aż 516 metrów długości oraz 9.5 metra szerokości. Do 1965 roku można było przemieszczać się po nim samochodem, aktualnie dozwolone jest tylko poruszanie się tylko pieszo. Z mostu można podziwiać piękne widoki, a dodatkowo, często można trafić na nim na grajków, którzy umilają pobyt swoją muzyką.

Praga atrakcje – Muzeum Secesji i Alfonsa Muchy

Jeśli jesteś fanem sztuki, to Muzeum Secesji i Alfonsa Muchy jest miejscem dla Ciebie! Obiekt znajduje się w Pałacu Kaunickim, w centrum stolicy. Można w nim znaleźć dzieła Alfonsa Muchy, rysowane olejami, pastelami. Znajdują się tam również fotografie, rysunki, które upamiętniają spojrzenie na świat malarza.

Muzeum Alfonsa Muchy otwarte jest codziennie od 10:00 do 18:00, a koszt biletów wynosi:

  • 280.00 Kč – bilet normalny
  • 190.00 Kč – bilet ulgowy

Atrakcje Pragi – Ogrody Wallensteina

Wybierając się do Pragi na weekend, z pewnością warto na chwilę odpocząć od zgiełku miasta i zrelaksować się w pięknych Ogrodach Wallensteina. Obiekt ten powstał w latach 1623-1629.

Ogrody można odwiedzić codziennie od godziny 7:30 do 17:30.

Praga atrakcje – Pałac Wallensteina

A gdy już nacieszysz się naturą w ogrodach, polecam wybrać się do Pałacu Wallensteina, który jest tuż nieopodal. Jest to mały pałac, który leży na dzielnicy Malá Strana. Jeśli lubisz odwiedzać budynki w stylu barokowym, to ten pałac będzie idealnym wyborem dla Ciebie! Obiekt otwarty jest od soboty do niedzieli, od godziny 10:00-18:00.

Atrakcje Pragi – imprezy

Czy wiedziałeś, że Praga rywalizuje z Budapesztem o miano najlepszych imprez w Europie? Jeśli masz ochotę potańczyć i poimprezować w tym pięknym mieście, to polecam udać się do tych klubów:

  1. Golden Tree Prague
  2. Ace Club
  3. Duplex
  4. Mecca
https://smakujlokalnie.pl/barcelona-zwiedzanie-najwiekszych-atrakcji-miasta/

Redakcja smakujlokalnie.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kuchnia dominikańska
Kuchnia sycylijska
Kuchnia hawajska

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kuchnia hawajska