Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Baseny zamknięte – przyczyny zamykania pływalni i basenów w Polsce

28 lutego 2023 Baseny zamknięte

Baseny oferują wiele korzyści dla społeczności, w tym ćwiczenia fizyczne, spotkania towarzyskie z przyjaciółmi, a nawet łagodzenie stresu. Niestety, przy obecnym kryzysie wiele obiektów się zamyka, ponieważ właścicieli przerastają koszty ich utrzymania. Dowiedz się dlaczego obiekty sportowe wymagają zakończenia działalności i czy można to zmienić? Sprawdź dlaczego baseny zamknięte nie mogą wznowić działalności.

Rosnące koszty utrzymania basenów

 Utrzymanie basenu może być dość kosztowne, zwłaszcza jeśli chodzi o media takie jak gaz, prąd i chemikalia. Gaz jest zwykle używany do ogrzewania wody i utrzymania jej w komfortowej temperaturze dla pływaków. Energia elektryczna jest potrzebna do zasilania pomp, filtrów i innych urządzeń związanych z basenem. Chemikalia są niezbędne do czyszczenia wody i utrzymania bezpiecznego środowiska. Wszystkie te koszty mogą szybko przytłoczyć właścicieli basenów, ale są niezbędne do zapewnienia czystej przestrzeni dla wszystkich pływaków. Dodatkowo, koszty te wzrosną, jeśli basen nie jest odpowiednio utrzymywany regularnie przez doświadczonego profesjonalistę. Dlatego też, pamiętając o rosnących kosztach związanych z utrzymaniem basenu jest ważne, aby utrzymać go w dłuższej perspektywie czasowej. Wstrzymanie lub zakończenie działalności basenów najczęściej odbywa się poprzez werdykt dyrektora samorządu placówki. 

Baseny zamknięte

Baseny zamknięte – najczęstsze powody zamykania obiektów sportowych

Baseny są popularną formą spędzania wolnego czasu, ale niestety mogą być czasowo nieczynne z wielu powodów. Najczęstszym powodem wstrzymania działalnościobiektów sportowych są problemy z gazem, elektrycznością lub inflacją. Problemy z gazem i elektrycznością mogą powodować zakłócenia w pracy sprzętu, oświetlenia i systemów grzewczych. Inflacja może wpłynąć na ceny materiałów potrzebnych do naprawy i konserwacji, co sprawia, że utrzymanie sprawnego działania obiektów jest droższe dla właścicieli basenów. W niektórych przypadkach władze lokalne mogą zdecydować, że musi nastąpić zamknięcie basenu ze względu na brak popytu lub rosnące koszty. Ceny energii, koszt opłat za gaz i prąd a także wysokie koszty utrzymania basenów sprawiają, że coraz więcej obiektów postanawia wstrzymać działalność. 

Ile powinien kosztować bilet na basen?

 Koszt biletu na basen może się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i udogodnień. Ogólnie rzecz biorąc, podstawowy bilet na basen w miejskim basenie może kosztować od 10 do nawet 60zł za godzinę. Jeśli szukasz doświadczenia w stylu parku wodnego ze zjeżdżalniami, basenami z falami i innymi atrakcjami, ceny mogą być znacznie wyższe. Oprócz kosztów wstępu, mogą być dodatkowe opłaty za parking, jedzenie i napoje, szafki itp. Ostatecznie ważne jest, aby rozważyć wszystkie te czynniki przy podejmowaniu decyzji, ile wydać na bilet na basen. Warto rozważyć zakup karnetu lub karty pływackiej. Pomoże to zredukować koszty i często wiąże się z innymi aktywnościami w obiekcie jak fitness czy siłownia. W 2022 oraz 2023 roku ceny biletów wzrosły ze względu na covid-19, koszty energii, ceny gazu i drastyczne podwyżki rachunków. 

lokal gastronomiczny

Redakcja smakujlokalnie.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

catering dla szkół
spotkanie biznesowe
Kosz prezentowy z whisky

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kosz prezentowy z whisky