smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

Dominikana atrakcje turystyczne
Lifestyle Rekreacja Turystyka

Zaskakująca, słoneczna Dominikana, atrakcje turystyczne

Dominikana to jeden z najsłynniejszych i najbardziej popularnych krajów Karaibów. Słynie z pięknych plaż, czystych wód i wysokich szczytów górskich. Kraj ma również bogatą i zróżnicowaną kulturę, która łączy wpływy karaibskie, europejskie i afrykańskie. Państwo to jest siedzibą wielu miast, w tym stolicy Santo Domingo, która jest jednym z najstarszych miast w Ameryce. Kraj oferuje wiele możliwości dla turystów, w tym nurkowanie, surfing, zakupy, kulturę i przyrodę. Odkryj co oferuje Dominikana atrakcje turystyczne i najciekawsze miejsca. 

Sprawdź też: https://smakujlokalnie.pl/zaskakujaca-turcja-miasta-turystyczne-i-najpiekniejsze-atrakcje/

Dominikana atrakcje turystyczne – plaże 

Na Dominikanie jest mnóstwo plaż, które oferują wspaniałe widoki i możliwość odpoczynku. Jedną z nich jest przylądek La Altagracia o długości 64 km, który jest najdalej wysunięty na wschód. Przylądek Engaño jest najdalej wysuniętym skrawkiem tego kraju. Na jego terytorium znajduje się również miasteczko nazywane Punta Cana. Warto odwiedzić tą część Dominikany i zapewnić sobie niepowtarzalne widoki. Kolejną plażą wartą uwagi jest Dreams Royal Beach Punta Cana. To miejsce wyróżnia się czystością, przejrzystą wodą w pięknym kolorze i regularnie rosnącymi palmami, które dają schronienie od słońca w upalnym czasie. Warto również zwrócić uwagę na Playa Macao. Jest to plaża tropikalna, idealna do surfowania, na której możliwe, że będzie mniejsza ilość turystów. Ostatnią wyjątkową plażą jest bez wątpienia Kite Beach, ponieważ można tu uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne i spędzić czas naprawdę aktywnie. Cudowna Dominikana atrakcje na niej i piękno natury zachwyca o każdej porze roku.

Dominikana atrakcje turystyczne
Dominikana atrakcje turystyczne

Niezwykłe zabytki i najważniejsze punkty

Wspaniałe Santo Domingo

Stolica Dominikany, Santo Domingo de Guzmán, liczy sobie 2 061 200 mieszkańców. Położona jest na wyspie Haiti, w archipelagu Wielkich Antyli, nad Morzem Karaibskim. Prężnie rozwijające się miasto szybko stało się ważną bazą hiszpańską podczas eksploracji nowych terenów i centrum administracyjnym. W 1990 roku dzielnica kolonialna została uznana za zabytek światowego dziedzictwa UNESCO. Co warto tutaj zobaczyć? Z pewnością nie można przeoczyć Columbus Park, Museum of the Royal Houses, Alcazar Colon, Monasterio de San Francisco i wielu innych zabytków, które zapamiętasz na długo. 

Dominikana atrakcje – Puerto Plata

Puerto Plata to rajska wyspa położona w Dominikanie. Swoją nazwę (Srebrny Port) zawdzięcza Krzysztofowi Kolumbowi, który pojawił się w tym miejscu 11 stycznia 1493 roku. Osadę założył 9 lat później gubernator Nicolás de Ovando. W 1605 roku Hiszpanie nakazali ją zniszczyć, a jej mieszkańców wygnać za zajmowanie się przemytnictwem. Miejsce to jest siedzibą wielu zabytków, w tym La Glorieta – rekonstrukcja neokolonialnej estrady stworzonej w Belgii w 1872 roku, Katedry San Felipe Apóstol, Casa Curial – siedziba biskupów, Casa de la Cultura i Muzeum Sztuki Tainów. Jest również siedzibą Rozlewni rumu „Brugal”, Twierdzy San Felipe – powstałej w 1577 roku oraz Latarni morskiej – powstałej w 1879 roku. Okolice Puerto Plata oferują wiele atrakcji turystycznych, w tym Malecón – nadmorską promenadę, plaże: Cofresí, Costámbar, Dorado oraz kolejkę na szczyt Pico Isabel de Torres. Warto więc odwiedzić wyspę Puerto Plata i cieszyć się pięknymi widokami i bogatą historią. 

FAQ

Co jest stolicą Dominikany?

Santo Domingo de Guzmán. Położona jest na wyspie Haiti, w archipelagu Wielkich Antyli, nad Morzem Karaibskim.

Jakie są najpiękniejsze plaże na Dominikanie?

La Altagracia, Engaño, Dreams Royal Beach Punta Cana, Playa Macao, Kite Beach.

Co warto zobaczyć na Dominikanie?

Najpiękniejsze miejsca to Columbus Park, Museum of the Royal Houses, Alcazar Colon, Monasterio de San Francisco i Puerto Plata.