smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

gdzie warto zjeść we Wrocławiu
Kuchnia Lifestyle Turystyka

Gdzie zjeść we Wrocławiu? Odkryj najlepsze miejsca tego magicznego miasta.

Wrocław to stolica Dolnego Śląska, miasto festiwali, prawie pięciuset krasnali i regionalnej kuchni śląskiej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, gdzie warto zjeść we Wrocławiu tradycyjne potrawy, zostań z nami na dłużej. 

Zobacz też: https://smakujlokalnie.pl/leba-gdzie-zjesc/

Gdzie zjeść we Wrocławiu śląskie potrawy?

Jeżeli chcesz poznać prawdziwe oblicze kuchni śląskiej, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie odwiedzenie Restauracji Wrocławskiej. Jest to miejsce, które oferuje szeroki asortyment mięs, zup, kapustę w różnej postaci, nalewek i innych wykwintnych trunków. Z tradycyjnych potraw kuchni śląskiej znajdziemy tutaj na pewno roladę śląską, śląskie niebo, żurek czy właśnie kapustę. 

Następne miejsce, gdzie zjeść we Wrocławiu możesz śląskie potrawy z charakterem to lokal z duszą i tradycją. Mowa o Konspirze, czyli starodawnej restauracji z polskimi daniami. W ofercie wyróżnić należy żurek w chlebie, lokalne piwa czy barszcz czerwony na zakwasie. Jest to idealne miejsce, aby skosztować kuchni śląskiej i najeść się do syta w miłym towarzystwie. 

Gdzie warto zjeść we Wrocławiu
Gdzie warto zjeść we Wrocławiu

Gdzie warto zjeść we Wrocławiu – kuchnie świata 

Zdecydowanie najciekawszym lokalem z kuchnią światową, gdzie warto zjeść we Wrocławiu niespotykane potrawy jest 7 Samurajów – Rychtalska – Restauracja Japońska. Restauracja ta oferuje dania azjatyckie takie jak sushi, potrawy z woka, ramen, warzywa w tempurze czy japońskie desery. Wszystko to w towarzystwie zagranicznych alkoholi i niecodziennych herbat. Daj się zaskoczyć nowym smakom i zaryzykuj wizytę w tym lokalu, nie będziesz żałować! 

Kolejną odpowiedzią na pytanie “Gdzie warto zjeść we Wrocławiu” jest la Maddalena. Lokal ten oferuje swoim gościom widok na rzekę, dzięki czemu spędzenie tam czasu z pewnością pomoże Ci się odprężyć i zrelaksować. Elegancki wystrój i ekskluzywny klimat tego miejsca sprawi, że zapamiętasz kolację tam na długi czas. Restauracja posiada w swojej ofercie wina, wykwintne dania, owoce morza, polskie specjały i ciekawe desery. Jest to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić będąc we Wrocławiu. 

Odpocznij przy aromatycznej kawie 

Lokalem wartym uwagi jest Hard Rock Cafe, czyli popularne miejsce, gdzie warto zjeść we Wrocławiu amerykańskie dania i delektować się pyszną kawą. Hard Rock Cafe zaskoczyć może Cię szerokim wyborem hamburgerów, steków, sałatek i typowo amerykańskich deserów. Pysznej kuchni uroku dodaje również wystrój wnętrza, który charakteryzuje się wysokimi krzesłami barowymi, klimatycznym oświetleniem, gitarami wiszącymi na ścianach i elementami muzyki rockowej. Jest to na pewno restauracja warta uwagi, dlatego warto rozważyć dodanie jej do swojego planu wycieczki. Pyszną kawę możesz wypić również w Caffe Coffilm. Lokal ten ma niesamowicie domowy klimat, przytulne wnętrze i przystępne ceny. Możesz wypić tu coś ciepłego i zjeść słodki deser podczas podróżowania po mieście. 

Mamy nadzieję, że kiedy kolejny raz odwiedzisz Śląsk, będziesz wiedział już gdzie można zjeść we Wrocławiu pyszne jedzenie i odpocząć przy dobrej kawie. Planując więc kolejne podróże, powróć do tego artykułu i poleć go znajomym!