smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

Gliwice gdzie zjeść
Dieta Kuchnia Lifestyle

Gliwice – gdzie zjeść w mieście nad Kłodnicą?

Miasto słynące z najwyższej w Europie wieży radiostacji i dodatkowo najwyższej konstrukcji drewnianej na świecie. Gliwice, gdzie zjeść w mieście śląskiej tradycji i pysznej kuchni regionalnej? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule. 

Zobacz też: https://smakujlokalnie.pl/lublin-gdzie-zjesc/

Gdzie zjeść w Gliwicach – najciekawsze lokale

Najbardziej uroczym i pomysłowym miejscem na mapie Gliwic jest z pewnością restauracja Pyszne Kurcze Pyszne. Motywem przewodnim lokalu jest stara kolej, pociągi, wagony, tory. W wagonach znaleźć możemy napoje. Jest to piękny kawałek historii ale i ciekawa atrakcja dla dzieci i zapewne niejednego dorosłego. Oprócz podziwiania pociągów w restauracji można podziwiać też niemałą kolekcję samochodzików czy otwieraczy do piwa, Kolekcjonerskie miejsce warte uwagi. W menu znajdują się przede wszystkim różnorodne dania z kuchni śląskiej i europejskiej, określone nazwami kolejarskimi na przykład “wagon z kurkami”, “rolada śląskiego maszynisty” czy “górska kolejka”. Trzeba przyznać że miejsce to ma prawdziwy klimat i genialne pomysły.

Równie ciekawym lokalem gdzie zjeść w Gliwicach można w miłej atmosferze okazuje się być Good Place. Miejsce to zachwyca przede wszystkim wystrojem. Ogromne rośliny, duże lampy, przestronne wnętrze, błyszczące szkło i kolorowe dodatki. W menu znajdziemy klasyczne pozycje takie jak makarony, mięsa czy zupy, ale wielkim plusem jest możliwość skomponowania swojego dania z podanych do wyboru składników.Z pewnością warto tutaj zajrzeć i skomponować swój niepowtarzalny lunch. 

Światowe dania na polskim stole 

Jedną z najlepiej ocenianych restauracji, gdzie zjeść w Gliwicach można kuchnię światową  jest Roti Kuchnia Tajska. Jak sama nazwa wskazuje lokal oferuje dania tajskie takie jak Pad Thai lub Red Curry. Właściciel lokalu jest bardzo miły i służy pomocą o każdej porze. W lokalu znajduje się dużo roślinności, buddyjskie figurki i można poczuć tam prawdziwie tajski klimat. Od wejścia unosi się zapach aromatycznych przypraw i świeżych ziół. Z pewnością każdy fan azjatyckiej kuchni znajdzie tam coś idealnego dla siebie. Kolejnym miejscem gdzie dobrze zjeść w Gliwicach światowe dania najwyższej jakości jest Moja Gruzja. Restauracja serwuje typowo gruzińskie potrawy takie jak gulasz, sałatki, mięsa czy zupy. Na zewnątrz lokalu nad stolikami wiszą magiczne, kolorowe parasolki, które z pewnością urozmaicą twój czas spędzony w restauracji. Wieczorem parasolki są podświetlane, magicznie dekorując scenerię. Pozwól sobie na odpoczynek w światowym klimacie. 

Gliwice gdzie zjeść
Gliwice gdzie zjeść

Gliwice gdzie zjeść najlepsze śniadanie?

Bez wątpienia najlepszym miejscem, gdzie zjeść w Gliwicach możesz pyszne śniadanie jest restauracja Karmnik. Kawa i Ziarno. Kreatywna nazwa i domowy klimat tego miejsca zachwycają gości. Oprócz pysznej kawy możesz delektować się tu goframi, kanapkami, panini lub jajka w przeróżnej postaci. Ceny śniadań są przystępne, a obsługa pomocna i uprzejma, więc bez problemu będziesz mógł odpocząć tutaj w czasie podróży. 

https://smakujlokalnie.pl/kazimierz-dolny-gdzie-zjesc/