smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

Kazimierz Dolny, gdzie zjeść
Kuchnia Lifestyle Rekreacja

Kazimierz Dolny, gdzie zjeść tanio i smacznie?

Miasto położone w województwie lubelskim nad Wisłą. Zobaczyć można tam przepiękne wąwozy, kościoły, wzgórza i ruiny zamku. Kazimierz Dolny gdzie zjeść tu najlepsze dania i odpocząć chwilę od zgiełku codziennych obowiązków? 

Zobacz również: https://smakujlokalnie.pl/lublin-gdzie-zjesc/

Gdzie zjeść w Kazimierzu Dolnym?

Kazimierz Dolny oferuje wiele klimatycznych i oryginalnych lokali, gdzie możesz zjeść różnorodne potrawy i spędzić miło czas w towarzystwie znajomych czy rodziny.  Jednym z nich jest Knajpa Artystyczna. Restauracja ta serwuje dania kuchni polskiej w wersji klasycznej oraz wegańskiej. W menu możemy znaleźć także street-food, śniadania i pyszne desery. Pewną rzeczą w tym miejscu jest najwyższa jakość produktów, niebanalny smak potraw i niewygórowane ceny. Warto wybrać się tutaj na obiad z dziećmi, ponieważ nieopodal znajduje się muzeum klocków lego, które sprawi frajdę każdemu maluchowi! 

Kolejnym dosyć oryginalnym miejscem jest Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, gdzie zjeść w Kazimierzu Dolnym możesz ramen dyniowy, korzenne placki czy perski gulasz. Miejsce to nastawione jest jednak bardziej na napoje: ziołowe napary, kawa, herbata, drinki czy wino są tutaj na miejscu pierwszym. Luźny klimat, elementy subkultury hipisowskiej, muzyki reggae i lat dziewięćdziesiątych tworzą niesamowity klimat tego miejsca. 

Kultura ze świata na polskiej ziemi

Jedną z restauracji gdzie zjeść w Kazimierzu Dolnym możemy dania kuchni światowej jest Kaslik. Lokal ten oferuje potrawy libańskie. W menu zaciekawić może nas baklawa, herbata libańska, zupa kaslik czy Arnabit Mili (smażony kalafior). Lokal oprócz pysznej kuchni posiada również klimat libański, dodatki w stylu tego kraju. Koniecznie sprawdź, co możesz odkryć w tym miejscu. Kolejnym lokalem serwującym dania kuchni światowej jest Batumi. Lokal serwuje dania gruzińskie takie jak barszcz gruziński, chaczapuri, pide czy oryginalne sałatki. Miejsce to kojarzy się z Gruzją, na ścianie zobaczyć możemy flagi, herby i dodatki związane z tym krajem. Porcje posiłków są duże i cieszą oko. 

Kazimierz dolny gdzie zjeść
Kazimierz dolny gdzie zjeść

Kazimierz Dolny, gdzie zjeść śniadanie

Restauracją śniadaniową, która z pewnością powinna znaleźć się na pierwszym miejscu jest Bajgiel. Jak sama nazwa wskazuje lokal oferuje głównie bajgle nadziewane przeróżnymi dodatkami takimi jak łosoś, mięsa, sery, warzywa i inne przysmaki. Oprócz wystawnych śniadań w karcie menu znajdziemy również ciekawe sałatki, pierogi z nadzieniem miętowym, szeroki wybór mięs i napojów. Miejsce to z pewnością pozytywnie cię zaskoczy. Kolejnym lokalem, gdzie zjeść w Kazimierzu Dolnym możesz smaczne śniadanie jest Fabryka Naleśnika. W miejscu tym znajdziesz naleśniki nadziewane wymyślnymi farszami, na słodko oraz na słono. Napijesz się tutaj też smacznej kawy, bez której większość osób nie wyobraża sobie zacząć poranka Naleśniki są pięknie podane i przyciągają uwagę. Lokal jest przytulny i ciepły, dlatego będziesz mógł poczuć się tutaj jak w domu. Koniecznie spróbuj specjałów, które przygotowała dla Ciebie ta restauracja. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.