smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

karpacz gdzie zjeść
Kuchnia Rekreacja Turystyka

Karpacz, gdzie zjeść? – Sudety od kuchni

Karpacz to przepiękna miejscowość położona w województwie dolnośląskim. Możesz podziwiać tam piękne Sudety, zwiedzić świątynię skandynawską Wang, zachwycać widokiem wodospadów,  muzeów, lasów i łąk. Warto wiedzieć co skrywa w sobie Karpacz, gdzie zjeść i jak najlepiej spędzić tam wolny czas. 

Zobacz też: https://smakujlokalnie.pl/gdzie-zjesc-w-sandomierzu/

Gdzie tanio zjeść w Karpaczu

Po górskich wędrówkach warto zatrzymać się na obiad w restauracji Szum i Rosa. Nazwa lokalu z pewnością jest fantazyjna, co idealnie łączy się z menu, które oferuje ten lokal. Zjeść możemy tutaj zarówno góralskie mięsa, jak i doskonałe ryby z karkonoskich siedlisk. Uwagę przyciągają także ciekawe zupy takie jak zupa piwna czy włóczykij, która oparta jest na ziołach i pokrzywie. Z pewnością każdy gość zaspokoi tutaj swój głód zarówno żołądka, jak i różnorodności i oryginalności. Kolejnym lokalem, gdzie tanio zjeść w Karpaczu można dania z lokalnych produktów jest Pierogowo. Restauracja serwuje pierogi nadziewane ciekawymi dodatkami. Zjemy tutaj zarówno wyroby klasyczne jak i bardziej wymyślne, przykładowo z nadzieniem góralskim, pizzowym, wiosennym czy na słodko. Jest to miejsce dla każdego fana polskiej kuchni, który lubi dodatkowo wypić orzeźwiające napoje i piwo. 

Specjały z Sudet w eleganckim stylu 

Jeżeli chcesz zaszaleć i wydać na obiad czy kolację trochę więcej, najlepszym pomysłem będzie odwiedzenia lokalu Sowiduch Browar i Restauracja Karpacz, gdzie zjeść możesz eleganckie potrawy. W miejscu tym z pewnością poczujesz ducha gór i domową atmosferę. Każde danie podane jest tutaj niezwykle elegancko, przemyślanie i z klasą. Bogaty wybór potraw w menu pozwoli Ci spróbować wielu ciekawych i wykwintnych propozycji. Wystrój lokalu opiera się głównie na drewnianych, zdobionych schodach, belkach i meblach, które wprawiają w zachwyt i góralski nastrój. Uwagę przyciągają także miedziane kadzie do warzenia piwa. Miejsce to jest wyjątkowe, więc warto wziąć je pod uwagę szukając najlepszego lokalu. 

karpacz gdzie zjeść
Karpacz gdzie zjeść

Karpacz, gdzie zjeść szybko i smacznie?

Jedzenie typu fast-food wcale nie musi ociekać tłuszczem i kojarzyć się tylko z niezdrowym posiłkiem jedzonym w biegu. Idealnie udowadnia to restauracja Burgers and Ribs Karpacz, gdzie zjeść możemy prawdziwe dzieła sztuki. Burgery podawane w tym miejscu mają najwyższej jakości mięso, masę kolorowych dodatków i podane są bardzo zachęcająco. Miejsce to jest bardzo wysoko oceniane przez swoich gości, ponieważ cenią oni sobie miłą obsługę, duże porcje i świetne jedzenie. Kolejnym lokalem tego typu jest La Cosa Nostra Pizzeria. Miejsce to produkuje swoją pizzę z włoskich składników, co zapewnia jej oryginalny smak i świetną jakość. Jeżeli nie przepadasz za kuchnią regionalną, a chcesz zjeść dobrze i w przystępnej dla każdego cenie na pewno pokochasz tą restaurację. 

Zwiedzając Sudety, piękno gór i miast położonych nieopodal nich, nie zapomnij o lokalach które znalazłeś w tym artykule! Koniecznie zapisz go na potem, aby wiedzieć, gdzie tanio zjeść w Karpaczu i jak najlepiej poznać dolnośląską kuchnię.