smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

jak obniżyć cholesterol i trójglicerydy
Zdrowie

Jak obniżyć cholesterol i trójglicerydy?

W obecnych czasach coraz więcej osób w szczególny sposób dba o swoje zdrowie. Między innymi jest to związane z kontrolowaniem poziomu parametrów krwi, taki jak cholesterol oraz trójglicerydy. Wiele osób zastanawia się, jak obniżyć cholesterol i trójglicerydy w sposób skuteczny. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze sposoby.

Aktywność fizyczna

Przede wszystkim bardzo skutecznym działaniem w celu obniżenia cholesterolu i trójglicerydów jest umiarkowana aktywność fizyczna. Powinna się ona odbywać w sposób regularny, ponieważ będzie to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich możliwość. Uprawiane ćwiczenia mają bardzo pozytywny wpływ na sposób funkcjonowania całego układu sercowo-naczyniowego. Sprawia, że żyły są bardziej drożne, a co za tym idzie, poziom cholesterolu oraz trójglicerydów zostaje we krwi zmniejszony. Warto o tym w szczególny sposób pamiętać.

Suplementy diety

Wśród różnych sposobów, które są stosowane w celu obniżenia cholesterolu oraz trójglicerydów można wymienić stosowanie różnego rodzaju suplementów diety. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane preparaty, które na pewno będą miały bardzo korzystne działanie prozdrowotne. Wśród składników aktywnych, które będą się w nich znajdować można przede wszystkim wymienić czosnek, a także karczoch. Oprócz tego pozytywnie będą również działały cholina oraz sterole roślinne. Dlatego warto wybierać suplementy diety, które będą posiadały w swoim składzie tego rodzaju substancje aktywne.

Dieta

W celu obniżenia poziomu cholesterolu oraz trójglicerydów warto przede wszystkim zastosować odpowiednio zbilansowaną dietę. W jej składzie powinny się znaleźć przede wszystkim świeże owoce oraz warzywa, które będą zawierały niezbędne witaminy oraz składniki mineralne. Oprócz tego w diecie warto również uwzględnić chude mięso i ryby, a także jaja i chudy nabiał. Dzięki takiej diecie na pewno poziom parametrów krwi zostanie w korzystny sposób ulepszony.

Używki

Wśród elementów, które mają bardzo duże znaczenie w przypadku funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego można również wymienić różnego rodzaju używki. Wśród nich można przede wszystkim wymienić palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu. Wszystkie używki w negatywny sposób będą wpływały na poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi, dlatego powinno się w skuteczny sposób ograniczyć ich spożywanie. Warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę podczas codziennych aktywności, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia w całym procesie zdrowienia.