smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

katering dietetyczny
Dieta

Katering dietetyczny – co to jest?

Jeśli chcesz zadbać o swoją figurę i zdrowie, ale robienie zakupów spożywczych i gotowanie nie jest Twoją pasją, to sprawdź, na czym polega katering dietetyczny. Dzięki dopasowanej diecie o określonej kaloryczności będziesz przyjmował dokładnie tyle kalorii, ile potrzebujesz, a zbilansowane posiłki pozwolą na uniknięcie uczucia głodu, dostarczając niezbędnych witamin i składników odżywczych.

Dla kogo katering dietetyczny?

Można by rzec, że dla każdego. Firmy kateringowe oferują wiele diet, które spełniają wymagania wegetarian, wegan, sportowców, cukrzyków, osób borykających się z alergią pokarmową czy też nietolerujących glutenu i laktozy. Każda z diet ma określoną kaloryczność, co pozwala na ścisłe trzymanie się diety, zrzucenie lub nabranie kilogramów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta firmy oferują także katering indywidualny, czyli dopasowanie i wykluczenie poszczególnych składników z diety. Tutaj trzeba się jednak liczyć z nieco wyższymi kosztami. A jaka jest cena kateringu dietetycznego? Cena zależy przede wszystkim od kaloryczności, im mniejsza, tym niższe koszty. Niemniej trzeba liczyć ok. 40-50zł za jeden dzień diety. Można wybrać opcję z weekendami lub bez, do wyboru jest również długość trwania diety – im dłuższy okres, tym taniej. Dla sprawdzenia smaku i sposobu przygotowania posiłków firmy posiadają opcję dni próbnych. Umożliwia to zapoznanie się z ofertą bez konieczności wykupowania kateringu na cały miesiąc.

Jak działa katering dietetyczny?

Katering dietetyczny, inaczej zwany dietą pudełkową to zbilansowane posiłki zapakowane w plastikowe lub szklane opakowania, które otrzymujemy wprost pod drzwi naszego domu. Z pośród wielu firm kateringowych możemy wybrać taką, która najbardziej będzie odpowiadała naszym potrzebom – niektóre kateringi oferują dietę trzydaniową, inne pięciodaniową, a są też takie, które pozwalają klientowi dowolnie wybrać liczbę posiłków, jakie otrzyma w swojej diecie na cały dzień. Potrawy przywożone są pod same drzwi w godzinach nocnych, porannych lub popołudniowych. Przed złożeniem zamówienia warto sprawdzić, w jakich godzinach dana firma dowozi paczki z jedzeniem, by dopasować odbiór do rytmu swojego dnia. Dostawca nie będzie dzwonił dzwonkiem, zostawi torbę z posiłkami na wycieraczce. Jeśli dostawa będzie do mieszkania w bloku, dla wygody klienta, dostarczyciel może poprosić o kod dostępu do klatki – ułatwi mu to wejście bez konieczności dzwonienia domofonem i wybudzania klienta ze snu, jeśli dostawa odbywa się we wczesnych godzinach porannych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.