Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Magiczne wakacje – Czarnogóra atrakcje turystyczne

2 lutego 2023 Czarnogóra atrakcje turystyczne

Czarnogóra jest świetnym miejscem dla turystów. Kraj posiada wiele malowniczych plaż, imponujące góry i piękne lasy, więc warto udać się tam na urlop. Jest to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, takich jak żeglowanie, nurkowanie, windsurfing i kajakarstwo. Można również odwiedzić wiele zabytków. Sprawdź jak piękna jest Czarnogóra, atrakcje turystyczne, najlepsze miejsca na wypoczynek i wiele więcej. 

Jeziora, góry, plaże

Czarne jezioro – Crno Jezero

Znajdujące się w północnej części Czarnogóry Czarne Jezioro to górskie jezioro polodowcowe. Leży ono u stóp góry Međed, jednego z szczytów gór Durmitor, na wysokości ponad tysiąca czterystu metrów nad poziomem morza. Powierzchnia jeziora wynosi około pięciuset hektarów i składa się z dwóch jezior: Veliko jezero i Malo jezero, które łączy wąski kanał. W okresie letnim kanał ten wysycha, przez co powstają dwa odrębne jeziora. Kolor wody jest wyjątkowy, wpada z delikatny turkus. Góry zapierają dech w piersiach, a okoliczne dróżki spacerowe pozwalają na odpoczynek ze wspaniałym widokiem, więc jest to idealne miejsce na wakacje. Warto więc wybrać to miejsce, na kolejny wypad weekendowy lub urlop!

Góry przeklęte

Nazwa gór wzięła się z dwóch legend. Obie z nich kończą się tak samo – osoby uciekające przez góry cierpiały na brak wody, zmęczenie i słońce. Mało więc w górach jest potoków, wody i łatwych szlaków, jednak są tak piękne, że warto je odwiedzić. Aby wybrać się w Góry Przeklęte należy odpowiednio się przygotować. Niezbędne będzie pozwolenie na przekroczenie granicy albańskiej, niezawodny sprzęt, jedzenie, dobre buty i dużo wody. 

Zatoka Kotorska – Boka Kotorska

Miejsce to wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Miejsce to powstało na skutek zalania doliny rzecznej i uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Czarnogórze. Zatokę otaczają Góry Dynarskie, a na powierzchni wody znajduje się aż 9 wysepek. Bogata historia tego miejsca sięga do średniowiecza, dlatego jest to idealnie miejsce dla osób, które chcą przenieść się kilka wieków wstecz.

Czarnogóra atrakcje turystyczne
Czarnogóra atrakcje turystyczne

Czarnogóra atrakcje turystyczne 

Monaster Ostrog to jeden z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Czarnogórze. Ponieważ Monaster został zbudowany z białego kamienia, wygląda naprawdę wyjątkowo. Wewnątrz znajdują się dwa kościoły zbudowane na różnych poziomach. Klasztor stał się ważnym miejscem kultu religijnego dla wielu wiernych. Co roku odbywają się tu pielgrzymki. Wierni przybywają, aby prosić o zdrowie, zdrowie dla bliskich lub w intencji zmarłych.

Kolejnym niesamowitym miejscem jest Sveti Stefan. To wyjątkowe miasto w Czarnogórze, położone na skalistej wyspie niedaleko Budvy. Łącząca je z lądem grobla komunikacyjna jest zalewana w czasie przypływów, więc wyspa ta jest raczej półwyspem. Od XV wieku istniała tutaj ufortyfikowana osada rybacka. Jednak w latach 50. XX wieku mieszkańcy zostali przesiedleni, a wyspa przemieniona w luksusowy kompleks hotelowy, który był popularny wśród elit z całego świata. W 2005 roku władze postanowiły więc odnowić Sveti Stefan, a konkurs na rewitalizację wygrała sieć hoteli Aman Resorts. Hotel pozostał wierny swojej architekturze, a wnętrza zostały dostosowane do współczesnych standardów. Obecnie Sveti Stefan liczy 364 mieszkańców i jest jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc w Czarnogórze, dlatego też jego uroki ozdabiają pocztówki!

FAQ

Jakie są najciekawsze miejsca turystyczne w Czarnogórze?

W Czarnogórze warto zobaczyć Czarne Jezioro, Zatokę Kotorską i Góry przeklęte

Czy w Czarnogórze są miejsca sakralne?

Tak, Czarnogóra może pochwalić się Monaster Ostrog. Jest to miejsce pielgrzymkowe w pięknym wydaniu, które cieszy się niezwykła popularnością wśród turystów.

Jakie jest najpiękniejsze miasto w Czarnogórze?

Czarnogóra posiada dziesiątki wyjątkowych miast. Jednak warto zwrócić szczególną uwagę na Sveti Stefan, ponieważ znajdują się tam luksusowe hotele i wspaniałe widoki.

Na co zwrócić uwagę projektując restaurację

Redakcja smakujlokalnie.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

spotkanie biznesowe
Kosz prezentowy z whisky
Na co zwrócić uwagę projektując restaurację

Jesteś zainteresowany reklamą?

Na co zwrócić uwagę projektując restaurację