smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

Gniezno, gdzie zjeść
Lifestyle

Pierwsza stolica Polski – Gniezno, gdzie zjeść w Wielkopolsce?

Gniezno to piękne miasto, które Polakom kojarzy się z pierwszą stolicą naszego pięknego kraju i tradycją. Leży ono w województwie Wielkopolskim, i wybrano je na pierwszą stolicę, właśnie dlatego, że umiejscowione jest na środku Polski. Magiczne Gniezno, gdzie zjeść i czego warto spróbować w tym mieście.

Zobacz także: https://smakujlokalnie.pl/gdzie-zjesc-w-malborku-nieopodal-zamku-krzyzackiego/

Światowe przysmaki

Jeśli szukasz informacji na temat tego z czego słynie kulinarnie Gniezno i gdzie zjeść świetne potrawy to idealnie trafiłeś. La Frida jest restauracją, w której serwuje się dania kuchni meksykańskiej.Zamówisz tutaj dania takie jak tacos, nachos, pozole, menudo i wiele innych propozycji. Jest to miejsce, gdzie najesz się do syta i bez problemu możemy polecić je każdemu.

Kolejnym lokalem jest La Dolce Vita Gniezno, gdzie zjeść możesz wspaniałe propozycje dań z kuchni włoskiej. W karcie menu znajdziemy wiele rodzajów pizzy, menu dla dzieci, dania obiadowe, napoje i dodatki. Potrawy podane z są z niezwykłą starannością o detale i estetyką. Wystrój tego miejsca opiera się na pięknych, ceglanych ścianach oraz drewnianej podłodze. Drewniane meble stwarzają wrażenie dostatku i elegancji, a klimatyczne oświetlenie w całym lokalu stwarza niepowtarzalną atmosferę. W miejscu tym znajduje się także ogromny piec do pizzy, urocze akwarium oraz kominek, a wieczorami dzieje się tu prawdziwa magia, za sprawą światełek. Sprawdź to miejsce i zabierz tutaj przyjaciół lub rodzinę. Bez wątpienia zjecie tutaj świetny obiad i spędzicie miło czas!

Gniezno, gdzie zjeść
Gniezno, gdzie zjeść

Gniezno, gdzie zjeść? Miejsca z duszą 

Lokale gastronomiczne możemy podzielić na bardzo dużo kategorii. Na takie, w których jest przytulnie, na niezbyt gościnne, na zwyczajne knajpy, eleganckie restauracje oraz lokale z duszą, w budynku, gdzie wcześniej było coś innego niż jedzenie czy takie, w których naprawdę czuć niesamowitą energię, dobro i gdzie zjeść można niepowtarzalne potrawy.

Jednym z takich właśnie lokali jest Młyn Restauracja – Kawiarnia. Przepięknie urządzony lokal zawsze pełen gości, w którym czuć dobro, miłą atmosferę i można zjeść wspaniałe potrawy. Wystrój restauracji opiera się na cegle, drewnie i roślinności. Potrawy jakie znajdziesz w menu to m.in. genialne przystawki, aromatyczne zupy, sałatki, podpłomyki, dania i główne oraz desery. Znajdziesz tutaj także menu dl dzieci oraz propozycje na śniadanie. Z napojów mamy do wyboru kawę, herbatę oraz różnego rodzaju alkohole.

Ostatnim już lokalem w naszym zestawieniu, które warto wyróżnić w Gnieźnie jest Dobry Browar. Lokal serwuje lokalne piwo oraz przekąski i dania, które idealnie podbijają jego smak. Dzięki świetnej jakości serwowanych potraw i napojów lokal ten, jest naprawdę doceniany w rejonie Gniezna. Wystrój tego miejsca jest interesujący: złote kadzie na piwo, drewniane meble, czarne i złote dodatki oraz akcenty tworzą klimat eleganckiej pijalni, w której każdy poczuje się swobodnie. Jest to idealne miejsce na wieczór ze znajomymi.