Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Co robić w Pradze – jakie czekają na nas atrakcje?

23 stycznia 2021 co robić w pradze

Praga jest stolicą Czech, położoną nad rzeką Wełtawą. W mieście tym jest mnóstwo atrakcji, dlatego dobrze jest przeznaczyć chociaż trzy dni na zwiedzanie.

Co robić w Pradze?

W Pradze niewątpliwie jedną z głównych atrakcji jest Most Karola, uważany za symbol tego miasta. Na moście można zobaczyć figury świętych oraz wieże gotyckie.
Zamek na hradczanach jest kolejną propozycją wartą obejrzenia, ponieważ warta zmienia się tam co godzinę, a obok znajdują się zamkowe ogrody.
Wzgórze Petrin słynie z pięknego widoku, który możemy podziwiać wjeżdżając na górę kolejką linową. Miejsce to posiada ok. kilometrowy Mur Głodowy, który jest niewątpliwie atrakcją tego miejsca.
Miasto to posiada dużą liczbę różnych muzeum takich jak m,in. Muzeum Zmysłów, Narodowe Muzeum Techniki czy Muzeum Maszyn Erotycznych. Ciekawym miejscem jest także Miejska Biblioteka, która posiada instalację zbudowaną z książek przypominającą wieżę, we wnętrzu której znajduje się lustro dające niesamowite wrażenie, gdy patrzy się w dół.

Ciekawe atrakcje na Rynku Staromiejskim

Staromiejski Rynek w Pradze zdobiony jest przez wiekowe budynki, ukazujące historię miasta. Na rynku znajduje się Ratusz posiadający 70-metrową wieżę z zegarem astronomicznym. Oprócz tego codziennie między godziną 9 a 23 turyści mogą obejrzeć spektakl figur na zegarze, które na krótką chwilę ożywają. Atrakcja ta głownie podoba się dzieciom, choć i dorośli są nią zachwyceni. W samym centrum rynku stoi pomnik Jana Husa, jednego z reformatorów kościoła katolickiego, a po północno-zachodniej stronie mieści się kościół św. Mikołaja, w którym główną atrakcją jest 1400 kg żyrandol.
Dom pod Minutą zdobią malunki z XVII wieku. Obiekt ten jest wpisany do zabytkowych rejestrów, a w dzieciństwie był zamieszkiwany przez Franza Kafkę.
Kościół Marii Panny przed Tynem jest gotycką budowlą z ok. XV wieku. Miejsce to jest zaliczane do obowiązkowych zabytków, które należy odwiedzić będąc w Pradze. Jednym z najciekawszych budynków jest Pałac Golz – Kińskich wybudowany w 1755 roku, ponieważ posiada dekorowaną fasadę.

Najpiękniejsze dzielnice Pragi

Możemy do nich zaliczyć z pewnością Dzielnicę Żydowską, która jest najlepiej zachowaną dzielnicą tego typu w Europie. Będąc w tym miejscu możemy zobaczyć synagogi, jednak są one otwarte tylko w tygodniu.
Mala Strana to tajemnicza dzielnica Starego Miasta, która przyciąga turystów opisanymi wcześniej przepięknymi i wiekowymi budowlami.

To tylko niektóre propozycje miejsc, jakie można zobaczyć w Pradze, ponieważ będąc w tym mieście znajdziemy o wiele więcej ciekawych atrakcji.

https://smakujlokalnie.pl/praga-atrakcje-na-weekend-w-stolicy-czech/

Na co zwrócić uwagę projektując restaurację

Redakcja smakujlokalnie.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kuchnia dominikańska
Kuchnia sycylijska
Kuchnia hawajska

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kuchnia hawajska