smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

dietetyczne obiady odchudzanie
Lifestyle

Dietetyczne obiady odchudzanie – jak zdrowo schudnąć?

Obiady Prawie każdy, kto zmaga się z nadwagą, szuka sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Wielokrotnie wiąże się z to z ogromnymi wyrzeczeniami. Jeśli zaś rezygnuje ze wszystkich ulubionych potraw i przekąsek, dieta szybko staje się męcząca. Im bardziej drastyczne środki w dążeniu do zdrowej sylwetki ktoś podejmuje, tym większe ryzyko, że szybko zrezygnuje.
Do odchudzania warto podejść z głową i wprowadzać zmiany małymi krokami. Można zdecydować się na to, by jeden posiłek w ciągu dnia był tym, który przybliży do upragnionego spadku wagi. Najlepiej jeśli będzie to główny posiłek, a więc obiad. Dietetyczne obiady odchudzanie to możliwość utraty kilogramów bez wielkich wyrzeczeń, zwłaszcza że zdrowe obiady mogą być całkiem smaczne.

Jaki powinien być dietetyczny obiad?

Składniki, z których powinien być zrobiony dietetyczny obiad to głównie produkty białkowe i pełnoziarniste. Warto unikać tłustych i smażonych dań. Niewiele wspólnego z dietą mają także gotowe dania do podgrzania w piekarniku lub kuchence mikrofalowej.
Zasada jest prosta: im bardziej przetworzone będą produkty, z których zrobiony jest obiad, tym bardziej kaloryczne i niezdrowe będzie danie.
Warto wybrać ryż lub kaszę zamiast ziemniaków. W wypadku makaronu lepiej zdecydować się na pełnoziarnisty. Najlepsze będą chude ryby i białe mięso. W diecie należy ograniczyć spożywanie wieprzowiny i tłustych kiełbas.
Przygotowując dietetyczny obiad, należy pamiętać, by nie używać zbyt wiele soli. Gotowe mieszanki przypraw również są mocno słone i zawierają dodatkowo konserwanty, które nie sprzyjają diecie. Zamiast tego dobrze jest rozsmakować się w ziołach. Suszone albo prosto z ogrodu będą znacznie lepsze niż gotowe mieszanki.

Zdrowe obiady wspierające odchudzanie można przygotować w krótkim czasie

Wielu ludziom zdrowie posiłki kojarzą się z tym, że trzeba spędzić w kuchni długie godziny. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, bo przygotowanie makaronu z rybą zajmuje nie więcej niż pół godziny. Nie wymaga przy tym dużej wiedzy albo umiejętności kulinarnych. Podobnie jest gotowanymi warzywami albo potrawami z indyka i kurczaka.
Każdy posiłek można przygotować w większej ilości i zamrozić lub zawekować na zapas. To dobra opcja dla ludzi zapracowanych, którzy nie mogą codzienne poświęcić czasu na gotowanie w domu. Można również ugotować jeden obiad na dwa dni. Zwłaszcza jeśli jest nim zupa, którą kolejnego dnia wystarczy jedynie podgrzać.

Zielono znaczy zdrowo

Przy komponowaniu zdrowych posiłków ważne są proporcje.Dietetycy mówią, że warto podzielić talerz na dwie części. Połowę powinny zajmować warzywa. Na drugiej połowie powinny zmieścić się mięso lub ryba i ziemniaki (a jeszcze lepiej ryż, kasza lub makaron).
W diecie warto korzystać z produktów sezonowych i przygotowywać z nich posiłki. Wiosną oraz latem dostęp do zdrowych warzyw jest szeroki a same produkty smakują wtedy najlepiej.
Nieodzownym elementem diety są również napoje. Najlepiej do posiłków spożywać wodę a picie słodkich napojów ograniczyć do minimum.