smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

gdzie zjeść w Katowicach
Kuchnia Rekreacja Turystyka

Śląskie miejscówki, czyli gdzie zjeść w Katowicach

Serce województwa śląskiego, miasto pełne kultury, atrakcji i dobrego jedzenia. Jeżeli podczas spacerowania obok spodka, muzeów, uliczek i parku zastanawiasz się gdzie zjeść w Katowicach, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. 

Katowice, gdzie zjeść śląskie specjały? 

Niewątpliwie większość turystów, gdy jest w nowym miejscu chce spróbować lokalnej kuchni. Produkty charakterystyczne dla danego regionu smakują najlepiej właśnie w nim. Nie inaczej jest z Katowicami. Ciapkapusta, krupniok, żur czy kluski to tylko niektóre potrawy, które oferuje kuchnia śląska. Pierwszym miejscem, które posiada w ofercie tego typu dania jest Wiejska Chatka. Menu tego lokalu z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ nazwy zawarte w nim wypisane są tam właśnie gwarą śląską. Wodzionka z bratkartoflami, rolada wołowa czy żur to tylko kilka z przysmaków, które oferuje ten lokal. Dodatkowym plusem są ceny, które mile zaskoczą każdego klienta. Podobną restauracją jest Żurownia, lokal serwujący dania kuchni regionalnej w unowocześnionej wersji. Obszerne menu, przystępne ceny i miły wystrój zdecydowanie wyróżniają to miejsce. 

gdzie zjeść w Katowicach
gdzie zjeść w Katowicach

Gdzie dobrze zjeść w Katowicach niecodzienne dania

Nie tylko kuchnia śląska znajduje powodzenia wśród osób odwiedzających miasto. Wiele osób szuka czegoś niecodziennego, wyjątkowego i z klasą. Miejscem, gdzie na pewno zerwiesz z codzienną rutyną choć na chwilę jest restauracja Falla Katowice, gdzie zjeść możesz dania kuchni śródziemnomorskiej i azjatyckie specjały. Wystrój lokalu jest zdecydowanie unikatowy, ceglane i drewniane ściany, różnorodne, współgrające ze sobą meble i piękne patio wprawi w zachwyt nawet najbardziej wymagających gości. Kolejnym lokalem, gdzie warto zjeść w Katowicach jest Śląska Prohibicja. Miejsce to jest bardzo eleganckie, modne i minimalistyczne.Wykwintne dania są zmienioną wersją potraw tradycyjnych, z zachowaniem ich charakteru, ale dodatkiem nutki nowoczesności. Klimat tego otoczenia na długo zostanie w Twojej pamięci zarówno wizualnej jak i organoleptycznej!

Ciacho i kawa to ważna sprawa!

Świetnym pomysłem podczas podróży prywatnej, służbowej czy rodzinnej jest na chwilę się zatrzymać na aromatyczną kawę. Miejscem, gdzie zjeść w Katowicach można najlepsze śniadanie i zażyjesz dawkę kofeiny jest Kawiarnia Fotograficzna. Porcje posiłków są tu duże, kolorowe i apetyczne, dużym plusem jest opcja śniadań wegańskich. Kawa w tym miejscu jest świetna, a do wyboru masz aż kilkanaście propozycji jej podania. Musisz odwiedzić to miejsce. Kawiarnią równie ciekawą, gdzie dobrze zjeść w Katowicach słodki deser jest City of Gardens. Lokal ten zdecydowanie jest wyjątkowy, ponieważ jego wnętrze to prawdziwy ogród botaniczny. Dziesiątki roślin ustawionych w prawie każdym wolnym miejscu kawiarni robią niesamowity efekt i wprawiają w zachwyt. Z pewnością wyciszysz tu swoje myśli i odpoczniesz jedząc klasyczne desery i popijając aromatyczną kawę. 

Teraz już wiesz, gdzie zjeść w Katowicach najlepsze dania tradycyjne, światowe i napić się kawy w przytulnej atmosferze.

Sprawdź też: https://smakujlokalnie.pl/karpacz-gdzie-zjesc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.