smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

weekend na mazurach
Turystyka

Weekend na Mazurach.

Mazury nie bez przyczyny uznawane są jako jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Ogrom zieleni, pofałdowany teren zapewniający wspaniałe krajobrazy, mnóstwo jezior i urokliwych miasteczek to tylko niektóre z zalet tych rejonów. Aby poznać Mazury w całości, z całą pewnością konieczne będzie odwiedzenie ich co najmniej kilkanaście razy. Który rejon Mazur wybrać tylko na weekend? Gdzie się udać, by zobaczyć najważniejsze miejsca i zabytki?

Giżycko i okolice.

Aby poznać serce Mazur, warto udać się do Giżycka i zwiedzić okolice tego miasta. Samo Giżycko to miasto położone nad dwoma jeziorami, połączonymi rzecz jasna z innymi. Samo miasto to rejon pełen atrakcji turystycznych i zabytków. Przykładem jest tu choćby Twierdza Boyen. Odwiedzając Giżycko, można więc poznać Mazury z perspektywy wody i lądu. Z perspektywy wody, wybierając się na jeden z rejsów po jeziorach mazurskich. Z perspektywy lądu, zwiedzając piękne miejsca w mieście.

Będąc w tym mieście, nie można nie odwiedzić mola. To jedna z najnowszych i bardzo atrakcyjnych budowli miasta. Giżyckie molo zaczyna się na ulicy miasta, prowadzi przez tory kolejowe i sięga daleko w głąb jeziora. Jest potężne, rozległe i wielopoziomowe. Na najwyższym poziomie mola, dzięki punktom widokowym, można podziwiać okolice, w tym panoramę ogromnego jeziora Niegocin.

Okolice Giżycka.

W bezpośredniej bliskości Giżycka, w miejscach położonych od tego miasta o kilka, kilkanaście minut drogi samochodem, można także znaleźć wiele atrakcji turystycznych. Przykładem jest odległe o 20 kilometrów miasto Ryn, położone nad dwoma jeziorami, klimatyczne i warte odwiedzenia. Niedaleko jest też miasto Kętrzyn, a obok niego Wilczy Szaniec czyli twierdza Hitlera. Poznanie tego miejsca powinno być wręcz obowiązkiem każdego miłośnika Mazur. To niełatwa historia tych okolic. Blisko Wilczego Szańca jest też Święta Lipka – sanktuarium do którego co roku podąża wielu pielgrzymów czy ciekawostka – Wyspa Kormoranów. Bardzo blisko też jest Mrągowo – stolica muzyki Country.

W okolicach można także wykąpać się w jednym z pięknych jezior, wyróżniających się niesamowicie czystą wodą i pospacerować lub pojeździć na rowerze na jednej z wielu tras pieszo – rowerowych, prowadzących przez mazurskie łąki i lasy.

W weekend na Mazurach nie da się rzecz jasna zobaczyć zbyt wiele, ale tak krótki czas wystarczy by poznać Giżycko i okolice. Miejsca dla wielu turystów wręcz kultowe. Miłośnicy żeglowania, mogą na ten krótki czas wypożyczyć żaglówkę, żeglować i nocować na wodzie. Ci którzy nie żeglują, mogą zaś zaplanować nocleg w jednym z wielu punktów noclegowych, a jeśli taka będzie ich decyzja – po prostu zabrać przyczepę kempingową lub namiot i nocować na polu kempingowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.