smakujlokalnie.pl

Blog tematyczny – dieta, przepisy, zdrowie

Płock, gdzie zjeść
Kuchnia Rekreacja Turystyka

Historyczna stolica Mazowsza – Płock, gdzie zjeść najlepsze potrawy?

Płock jest malowniczym miasteczkiem w województwie mazowieckim. Wyróżnia się bogatą historią i ciekawymi zabytkami, ale czy można tam dobrze zjeść? Płock, gdzie zjeść najlepsze potrawy, sprawdź już teraz. 

Oryginalne lokale na mazowieckiej mapie

Zdecydowanie jednym z najciekawszych lokali, gdzie zjeść w Płocku możesz naprawdę smaczne potrawy jest Ogniem i Mięsem. Ciekawa nazwa i ogniste logo przyciągają uwagę już od wejścia. Wystrój lokalu utrzymuje się w odcieniach szarości, czerni i bieli, a na ścianie widnieje cegła. W menu znajdziemy wiele ciekawych propozycji na burgery, sporo pozycji z mięsami różnego rodzaju, przystawki, sałatki oraz desery. Znajdziesz tutaj też różnorodne alkohole i napoje, dlatego jest to idealne miejsce na wieczorny wypad ze znajomymi.

Kolejnym lokalem z duszą jest Wieża Ciśnień Restauracja Płock, gdzie zjeść możesz wyjątkowe przysmaki. W tym miejscu znajdziesz potrawy kuchni amerykańskiej, a w menu wiele nazw kojarzy się właśnie z tym kontynentem. Boston Pastrami, potrawy barbecue, czy steki New York to tylko niektóre z ciekawych propozycji na obiad lub kolację. Oprócz tego zjesz tutaj sałatki, nuggetsy, desery, zupy i wiele więcej, a także napijesz się kawy, herbaty lub mocniejszych napojów.Lokal umiejscowiony jest w starej, pięknej wieży, sta jego nazwa i oryginalny klimat. Koniecznie musisz sprawdzić to miejsce!

Płock, gdzie zjeść
Płock, gdzie zjeść

Lokale pod strzechą

Strzecha wielu z was może kojarzyć się ze staropolskim słowem, jednak czasami wciąż jest w użytku. Jest to pokrycie dachu wykonane ze słomy lub trzciny. Tą ciekawą nazwę polską wykorzystuje wiele lokali, aby przyciągnąć turystów. Jednym z nich jest Karczma pod Strzechą w Płocku. Jest to miejsce, które emanuje ciepłem i przytulnym klimatem. Wszystko w lokalu jest drewniane, zobaczyć możesz regionalne figurki, staropolskie dodatki, i folklorystyczne akcenty. Drewniane stoły, krzesła, bar, piękne światełka i miła obsługa sprawiają, że jest tutaj swojsko, luźno i naprawdę polsko. W karcie menu znaleźć możemy pozycje takie jak tradycyjne mięsa, surówki, dodatki, domowej roboty desery, wspaniałe zapiekane pierogi, tatar, smalec, zupy i wiele więcej. Z oferty napojów znajdziemy tu regionalne piwa, kawę herbatę, napoje zimne.Na zdecydowane wyróżnienie zasługują ozdabiające parapety przetwory zimowe, która nadają miejscu prawdziwie domowy klimat.

Miejscem, które również wiąże się z polską tradycją jest Oberża pod Strzechą. Jeżeli chodzi o wystrój, to lokal jen jest nieco bardziej elegancki od poprzedniego, mniej w nim regionalnych ozdób i dodatków, jednak wciąż zachowana jest tematyka drewna. Miejsce to oferuje ciekawe menu, w którym wyróżnić należy Potrawy Młynarza. Należą do nich; kluski przecierane, placki ziemniaczane i różnego rodzaju pierogi. Oprócz pozycji mącznych w karcie menu odnaleźć możemy także polskie zupy, dania dla dzieci, propozycje mięs, ryby, przekąski i desery. Jeżeli lubisz dobrą, domową kuchnię, koniecznie odwiedź te lokale!