smakujlokalnie.pl

smakujlokalnie.pl – dieta, przepisy, zdrowie

sok z brzozy właściwości
Zdrowie

Prozdrowotny sok z brzozy właściwości i działanie

Natura zadbała o to, aby człowiek miał wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Wiosna to doskonały czas na uzyskanie niezwykle cennego eliksiru w postaci soku z brzozy. Przypisuje się mu działanie prozdrowotne, właściwości lecznicze. Zanim jednak ktoś natnie pień w celu spuszczenia soku, trzeba poprosić o to drzewo i przeprosić je za zranienie go, w przeciwnym razie sok nie będzie sprzyjać zdrowiu, może nawet dojść do jego pogorszenia. Sok z brzozy to bardzo wartościowy produkt, dlatego warto zainteresować się tym tematem.

Jakie ma sok z brzozy właściwości?

W soku brzozowym znajduje się tak wiele cennych składników, że niemalże grzechem byłoby zignorowanie tego daru natury. Zawiera on mnóstwo antyoksydantów, garbników, aminokwasów, minerałów. Pijąc sok z brzozy, można dostarczyć organizmowi wapń, potas, żelazo, miedź, witaminy z grupy B, fosfor, magnez, witaminę C. Po sok brzozowy warto sięgać zarówno profilaktycznie, jak i w celu wsparcia leczenia. Zapobiega on rozwojowi rozmaitych schorzeń. Jest niezwykle pomocny w przypadku wrzodów żołądka, niedokrwistości, rwy kulszowej, schorzeń nerek, chorób układu krążenia. Oczywiście nie wystarczy jednorazowe wypicie soku, aby dostrzec wyraźną poprawę zdrowia i pozbyć się rozmaitych dolegliwości. Wymaga to cierpliwości i regularnego dostarczania organizmowi tego niezwykłego płynu. Można liczyć na wzmocnienie układu odpornościowego, który będzie lepiej radzić sobie z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Zmniejsza się podatność na infekcje, zachorowalność na grypę. Sok z brzozy jest wspaniałą opcją zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Jest nieoceniony podczas rekonwalescencji, choroby i stanu wyczerpania organizmu (zarówno psychicznego, jak i umysłowego).

Dlaczego warto pić sok z brzozy?

Jeśli ktoś boryka się z bólami reumatycznymi, rwą kulszową, to warto sięgać po sok z brzozy. Najlepsze efekty uzyska się przez stosowanie go doustnie i zewnętrznie, smarując chorobowo zmienione miejsca. Sok brzozowy działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, dlatego w okresie zachorowań sprawdza się rewelacyjnie. Zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji wirusowych. Sok brzozowy przeciwdziała anemii ze względu na zawartość żelaza i witaminy C oraz szeregu innych cennych składników odżywczych. Wspiera także pracę układu krwionośnego, zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepicy. Można liczyć na wsparcie procesów detoksykacyjnych organizmu. Sok brzozowy działa moczopędnie, co ułatwia wydalanie toksyn nagromadzonych w ustroju. Ponadto zapobiega on tworzeniu się kamieni moczowych. Jeśli ktoś cierpi na różne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, to również można mu polecić kurację sokiem brzozowym. Wspiera on także pracę wątroby, poprawia kondycję włosów i skóry. Można nim przemywać nawet rany, bo przyspiesza ich gojenie. Spożywanie soku z brzozy to naturalny sposób na pozbycie się problemu z matowymi i nadmiernie wypadającymi włosami. Wspomaga on funkcjonowanie układu moczowego, zapobiega chorobom serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.